Дипломат зауважив, що ЄС псує свій імідж через деякі рішення щодо України
Дипломат зауважив, що ЄС псує свій імідж через деякі рішення щодо України

Колишній очільник Міністерства закордонних справ України Володимир Огризко у статті для НВ зауважив, що Європейський Союз поводиться непослідовно і некоректно у питанні надання Україні безвізового режиму.

«У той момент, коли влада ЄС, причому на найвищому рівні, визнала, що Україна виконала вимоги для отримання безвізового статусу, рішення, на мою думку, повинно було бути ухвалено моментально», – наголосив Огризко.

На його думку, виправдання Євросоюзу, який пояснює затримку розробкою механізму припинення Шенгену з третіми країнами, є непереконливими.

«Є кілька десятків країн, які користуються безвізовим режимом з Європейським Союзом. Питання: хіба припинено для них дію цього режиму, оскільки ЄС зараз обговорює таку процедуру на випадок надзвичайних ситуацій? Ні», – запевнив екс-міністр.

«Не виключаю, що робиться це не без зовнішнього впливу. Гадаю, всім зрозуміло, що на північному сході від нас є країна, яка дуже зацікавлена в тому, щоб в українців з «безвізом» нічого не вийшло», – пояснив колишній глава МЗС.

Крім того, він підкреслив, що затягування безвізового режиму з Україною – політична помилка Євросоюзу, тому демарші української влади в цьому сенсі абсолютно справедливі і правильні.

«Нині, як мені здається, ми повинні говорити не про технічні речі: хто за ким (посли, парламент, Рада Європи і так далі – це вони повинні вирішити самостійно, але швидко). Я дуже сподіваюся, що до 24 листопада, до саміту Україна-ЄС, європейська сторона вирішить це питання. В іншому разі це буде великий іміджевий прокол для всього Європейського Союзу», – підсумував Огризко.

Читайте: Глава Європарламенту заявив про готовність надати Україні безвіз

БЕЗ КОМЕНТАРІВ