Янукович
ЄС у березні скасує санкції проти соратників Януковича, вважає заступник генпрокурора

Заступник Генерального прокурора України Віталій Касько вважає, що ЄС у березні наступного року скасує санкції проти колишніх українських високопосадовців, запроваджені після Революції Гідності, повідомляє ТСН.

«На мою думку, санкції почнуть знімати з початку наступного року. Поступово. За моїм прогнозом, у березні вони будуть зняті в повному обсязі. Логіка Євросоюзу проста – на їхню думку, рік-два достатньо для правоохоронних органів відповідної держави, щоби розібратися, що це за гроші, чи здобуті вони злочинним шляхом, і після цього в рамках механізмів міжнародної правової допомоги накласти арешт на рахунки, нерухомість та інші об’єкти за кордоном. Якщо двох років недостатньо, то правоохоронні органи працюють недостатньо ефективно. Тому з того, що я чую від західних партнерів, подальшого продовження санкцій не варто очікувати», – сказав Касько.

Він вважає, що українські правоохоронні органи мають займатися арештами майна та активів колишніх соратників Януковича, розслідуючи кримінальні провадження проти них. Касько нагадав, що у країнах ЄС, Швейцарії, Ліхтенштейні на підставі санкцій заарештовано майно та активи екс-високопосадовців України. За його словами, майно та кошти заарештовані не на підставі рішень українських правоохоронних органів і судів, й у цьому полягає проблема – щойно міжнародні адміністративні санкції припинять дію, активи буде розблоковано.

Представник ГПУ наголосив, що майно та активи треба арештувати в рамках українських кримінальних проваджень, і тоді після зняття санкцій усі ці активи продовжать перебувати під арештом до вирішення проваджень українськими судами по суті і засуджень.

Як повідомлялося, 2014 року Генеральна прокуратура України відкрила понад 30 кримінальних проваджень щодо екс-президента Віктора Януковича і людей з його оточення. За рішенням Ради ЄС застосовано обмежувальні санкції щодо 22 колишніх українських високопосадовців і пов’язаних з ними осіб. Аналогічні санкції застосовано урядами США, Канади та Швейцарської конфедерації. На банківських рахунках у Швейцарії, Латвії, Ліхтенштейні арештовано кошти колишніх високопосадовців.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ