ЄС запускає операцію із захоплення перевізників нелегальних мігрантів
ЄС запускає операцію із захоплення перевізників нелегальних мігрантів

Євросоюз 7 жовтня запускає другу фазу військово-морської операції ЄС у Середземному морі з протидії нелегальному перевезенню мігрантів. Про це повідомляє ВВС.

В рамках операції під назвою «Софія» персонал військово-морських суден ЄС зможе проникати на борт кораблів, які підозрюватимуться у використанні для незаконного переміщення осіб, обшуковувати їх та захоплювати у відкритому морі відповідно до міжнародного права. Водночас в Міжнародній організації з міграції відзначають, що операція ЄС в Середземномор’ї зазнає невдачі, якщо не відбуватиметься боротьба зі злочинними угрупуваннями в Європі.

Як відомо, раніше операція мала назву EUNAVFOR Med, але її вирішили змінити на «Софію» – на честь дівчинки, яку народила врятована біженка на борту одного із рятувальних човнів біля узбережжя Лівії наприкінці серпня.

Нагадаємо, Рада ЄС узгодила перехід до силової фази військової операції у Середземному морі, спрямованої на боротьбу з контрабандистами та перевізниками нелегальних мігрантів. На даний момент в операції беруть участь вісім кораблів. У свою чергу, Велика Британія відправила третій корабель для участі в операції Євросоюзу, щоби зупинити незаконне перевезення людей в Середземному морі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Євросоюз готується протягом декількох тижнів вислати з Європи сотні тисяч мігрантів, які отримали відмову в наданні статусу біженця. Про секретний план керівництва ЄС пише газета The Times з посиланням на наявні в її розпорядженні документи. Раніше глави МВС Євросоюзу домовилися про розподіл 120 тисяч біженців. Пізніше стало відомо, що країни ЄС та інші виділять 1,8 мільярда доларів на допомогу мігрантам. Зокрема, Німеччина зобов’язалася виділити 100 млн. доларів.

Читайте: Конституцію Німеччини переклали арабською – біженців сподіваються привчити до демократичних принципів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ