ЄС вирішив перестрахуватися – група детективів стежитиме за українськими корупціонерами

Використання грошей ЄС в Україні контролюватиме спеціальна команда детективів
Використання грошей ЄС в Україні контролюватиме спеціальна команда детективів

Євросоюз і Україна найближчим часом створять спільну антикорупційну команду, яка відстежуватиме використання коштів, наданих Києву з боку ЄС, для запобігання потенційним корупційним зловживанням. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на чиновника, залученого до процесу створення команди.

Подібну команду буде вперше створено для викорінення шахрайства в країні-отримувачі допомоги. До неї увійдуть як українські, так і детективи з країн ЄС, які матимуть тимчасовий мандат. Обвинувальні висновки залишатимуться прерогативою української влади. «Ми говоримо про групу від 30 до 40 детективів із щорічним бюджетом в 5 млн євро», – сказав європейський чиновник на умовах анонімності. За його словами, Єврокомісія, найімовірніше, формалізує пропозицію в червні, відкривши шлях для підписання угоди з Україною. Водночас, невелика група детективів може вирушити в Україну ще до того, як всі формальності будуть завершені.

Нагадаємо, Україна та ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо надання макрофінансової допомоги Україні на 1,8 млрд євро. Макрофінансова допомога слідує за двома подібними програмами в розмірі 1,61 млрд євро, виданими протягом травня 2014-го і у квітні 2015-го року. Загальна макрофінансова допомога становить 3410 млн євро, що являє собою найбільшу фінансову допомогу третій країні за такий короткий період.

Інформаційний Акцент

Залишити коментар

1 КОМЕНТАР

  1. Стыдоба..
    “После того как проворовавшегося наместника прилюдно вздернули на воротах города,остальные поняли..Что забота о процветании города в их же интересах…”(с.)

Comments are closed.