ЭС=Молдова
ЄС заморозив фінансування Молдови

ЄС заморозив фінансування Молдови до того моменту, поки не буде сформовано новий уряд. Про це заявив глава делегації ЄС в Молдові Піркка Тапіола, передає Jurnal.md.

За словами посла ЄС, європейські гроші потраплять до бюджету Молдови тоді, коли влада Кишинева сформує новий уряд, здатний вести переговори щодо нової угоди про фінансування з МВФ, а також врегулювати кризу в банківському секторі. «Зараз наше рішення – заморозити підтримку бюджету. Європейський союз хоче бачити сформовану в найкоротші терміни правлячу коаліцію, а новий уряд повинен негайно звернутися до МВФ і просити нової угоди про фінансування», – відзначив він. «Наразі ми враховуємо два аспекти: банківську кризу і макрофінансову стабільність країни», – зазначив Тапіола.

За словами міністра фінансів, Анатолія Арапу в цьому році Європейський Союз передбачив для Молдови фінансування в розмірі 40,7 мільйонів євро. Гроші мали надійти в скарбницю країни в якості бюджетної підтримки низки галузей, зокрема для реформи судової системи. Раніше Прем’єр-міністр Молдови Кіріл Габурич оголосив про свою відставку в зв’язку зі звинуваченнями у фальсифікації диплому. Згодом уряд Молдови у повному складі подав у відставку.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ