В ЄС погодили механізм призупинення дії безвізового режиму
В ЄС погодили механізм призупинення дії безвізового режиму

Глави міністерств внутрішніх справ країн-членів Європейського Союзу погодили механізм призупинення дії безвізового режиму. У разі значних порушень з боку громадян країн, яким надано безвізовий режим, ЄС зможе призупинити його досить оперативно, повідомляє Німецька хвиля.

Схвалення механізму призупинення дії безвізового режиму у надзвичайному порядку дозволить ЄС оперативно припинити безвізовий в’їзд громадян Туреччини та інших країн на територію шенгенської зони у разі порушення ними ключових умов.

Механізм дозволить заблокувати безвізові подорожі, якщо велика кількість громадян країни, яким надано безвізовий режим, залишатимуться в ЄС нелегально або проситимуть про надання притулку. У такому разі терміном на шість місяців знову запроваджується обов’язковість віз.

«Я задоволений, що ми погодили сьогодні цей механізм, який спрощує реагування у випадку порушень», – заявив міністр з питань міграції Королівства Нідерланди Клаас Дійкхофф.

Для остаточного запровадження процедура має бути затверджена Європейським парламентом.

У повідомленні також йдеться, що надання права подорожувати без віз є невід’ємною частиною домовленостей і підписаних угод між Туреччиною і Євросоюзом щодо подолання кризи біженців. Проте Туреччина наразі відмовляться виконати усі критерії для впровадження безвізового режиму.

«Каменем спотикання» стали зміни до антитерористичного законодавства, категорично проти яких виступає президент Туреччини Реджеп Таїп Едоґан.

Окрім Туреччини, на право подорожувати до країн Шенгенської зони без віз претендують громадяни України, Грузії та Косово.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, посол України при ЄС Микола Точицький висловив припущення, що Європейський Союз знову може відкласти запровадження безвізового режиму для України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ