Франк-Вальтер Штайнмайєр
Франк-Вальтер Штайнмайєр: ЄС стежитиме за подіями в країні

Рада ЄС зняла більшу частину санкцій з Білорусі. Основною причиною було звільнення всіх політичних в’язнів у країні. Про це повідомив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр, передає Інтерфакс-Україна.

«Звичайно, ми не настільки наївні, щоби вірити, що Білорусь зміниться за один день. Ми будемо стежити (за подіями, – ред.). Ми можемо визначити це сьогодні словами «критична взаємодія», – наголосив Штайнмайєр, зазначивши, що акцент може поступово зміщуватися на друге слово.

За словами німецького міністра, ухваленим рішенням відкрито, щонайменше, можливість повернення до Мінська представництва ОБСЄ, а також відновлення перерваного діалогу про права людини. ФРН зможе порушити перед Мінськом питання про відновлення роботи в Білорусі своїх фондів.

«Це перші кроки, і я поки не можу сказати, наскільки далеко вони підуть, – наголосив Штайнмаєр. – Однак багато хто з тих, хто сидів сьогодні за столом, зробили висновок, що слід використовувати таку ситуацію, перевірити готовність білоруської сторони зробити крок назустріч».

Міністр зауважив, що відтепер немає перешкод для візитів до Білорусі офіційних осіб з країн ЄС і Східного партнерства.

Нагадаємо, наприкінці жовтня торік Європейський Союз на чотири місяці призупинив санкції проти Білорусі. Своєю чергою Міністерство фінансів США вирішило частково призупинити санкції щодо низки білоруських підприємств.

Санкції ЄС і США проти Білорусі були ухвалені в 2011 році після того, як місцева опозиція 19 грудня 2010 року організувала в Мінську несанкціоновану владою акцію по завершенню голосування на президентських виборах. Влада затримала сотні учасників акції, зокрема, опозиційних кандидатів у президенти.

Вперше ж санкції були запровадженні проти білоруської влади ще в 2004 році. Приводом тоді стали порушення на виборах і репресії стосовно опозиціонерів. У 2006-му Лукашенко і його соратники були оголошені персонами нон-ґрата в ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ