Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі

«Перший візит голови регіону здивував жителів цього селища на півдні Україні: він приїхав не в супроводі офіційного кортежу, а в тісному мікроавтобусі», – передає кореспондентка The Wall Street Journal Лора Міллс з селища Комінтернівське (Одеська область).

Поїздки Міхеїла Саакашвілі на мікроавтобусі, подібні до цього, стали показовою виставою політичного театру: його співробітники ведуть відеозапис і викладають на YouTube, пише журналістка. «У Комінтернівському Саакашвілі схвилював натовп, подібно до проповідника Євангелія, погрожуючи пекельним вогнем корумпованим і некомпетентним бюрократам», – іронізує авторка статті. Потім губернатор відповів на десятки запитань і навіть передав трубку одному незадоволеному глядачеві, щоби той безпосередньо поговорив з главою поліції. «Спочатку скептично налаштована юрба відповіла гулом схвалення», – зауважує авторка.

«Модернізація сумно відомого своєю корумпованістю українського митного режиму є пріоритетом для Саакашвілі, адже він бере на себе відповідальність за регіон, в якому розташовані основні порти країни», – йдеться в статті. «Та навіть якщо Саакашвілі вдасться викорінити корупцію на місцевому рівні, йому доведеться серйозно вести важку боротьбу, намагаючись гарантувати, щоби покладена частка законних митних доходів, які відправляються безпосередньо центральному уряду, поверталася в одеську скарбницю», – міркує автор статті.

«З тими повноваженнями, які в нього зараз є, він не може змінити ситуацію, – заявив Віктор Берестенко, голова місцевої транспортно-експедиторської профспілки. – Він не може навіть призначати місцевих голів фінансового управління, прокуратури або митниці».

«Деякі українські політичні оглядачі також ставлять під сумнів, що Саакашвілі – відповідна фігура для такого посту. В період його президентства Грузія пережила принизливу поразку у війні 2008 року з Росією», – нагадує Міллс. Крім того, автор вбачає деяку суперечність у тому, що «Саакашвілі – однокашника Порошенка по Київському університету – призначили в Одесу, переважно російськомовне місто, де у вуличних сутичках між проукраїнськими і проросійськими активістами 48 людей загинули в один день торік».

«Я тут для того, щоби не допустити російських провокацій, – заявив Саакашвілі. – Корумповані бюрократи – я знаю, як мати з ними справу. Я не знаю, як впоратися з російськими танками; це ніколи не було моєю сильною стороною і ніколи не буде».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі у травні 2015 року було призначено керівником Одеської ОДА. Деякі експерти припускають, що Одеса може стати трампліном для майбутнього підвищення Саакашвілі на високу посаду в уряді.

Зазначимо, Саакашвілі розробив програму перетворення Одеського регіону, розраховану на три етапи: 50-денний, 100-денний і на 6 місяців. Наприклад, 50-денна програма передбачає конкурс із визначення голів усіх 26 районних адміністрацій Одеської області.

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ