Євген Якунов, журналіст
Євген Якунов, журналіст

Кілька слів про «Торнадо». Адвокати неправильно будують захист його бійців в суді. Треба говорити про інше: дії щодо залякування місцевого пропутінського населення в якийсь момент були просто необхідні, вони не дозволили заразі поширитися на захід і врятували цивільних.

Ви ж пам’ятаєте, як виконуючи заповіти Путіна про «жінок і дітей попереду російських військ», чадні тітки в прямому сенсі слова кидалися під гусениці танків. А потім раптом перестали… Чутка про звірства добробатів їх зупинила і ніщо інше.

Тактика залякування нелояльного населення використовувалася в багатьох війнах і дозволяла уникнути зайвих жертв.

Що стосується так званих тортур, то вони теж дозволені в армійських статутах багатьох країн. Не всі, звичайно. Американці, наприклад, допускали щодо терористів «тортури загрозою смерті» для отримання інформації, яка може врятувати життя інших людей – це коли людину занурюють з головою в воду і вона очікує смерті від утоплення.

Часто досягти поставленого військовим завдання можна лише зламавши психіку людини, пов’язаної з ворогом. Втім, я ні до чого не закликаю – у всьому має розібратися суд.

Джерело: Евгений Якунов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ