Євген Якунов, журналіст
Євген Якунов, журналіст

Десь з рік тому я писав про те, що вже зараз потрібно думати про те, хто буде нашим наступним президентом. Ні, не для того, щоби зараз піднімати Майдан, вимагати імпічменту.

Але ж час пробіжить швидко і зовсім скоро настануть нові президентські вибори і серед кого ми будемо обирати? Знову між тими, кого нам подадуть на тарілочці? Хто вже буде фактично обраний і нам потрібно буде просто кинути бюлетені в урни?

Кожен з нас, безумовно, знає, за кого він не буде голосувати. А за кого буде? На цей рахунок всі мовчать: мовляв, навіщо передчасно говорити, ось прийдуть вибори – скажемо. А деякі і не скажуть – проголосують за Ляшка, щоби, значить, на зло всім. І самим соромно буде в цьому гріху зізнатися. Інші віддадуть перевагу Тимошенко, тому що вона газ дешевий з тумбочки дістане. Або за когось ще, не менш красивого.

А якщо серйозно? Хто вже сьогодні може претендувати на вищу в державі посаду? Нинішній не береться до уваги – він претендуватиме, нікуди не дінеться.

Може Парубій? Якщо захоче, звичайно. Патріот. Характер твердий. У чомусь поганому непомічений.

Або Садовий? Людина інтелігентна на вигляд? Правда, не виправдовує надій. До президентських зі своєю партією може не дотягнути.

Савченко? Обов’язково піде. І, хто знає, може ватний схід за неї проголосує (не за Рабиновича ж або Бойка?). Але це не мій кандидат …

Аваков? Якщо реально очолить залишений Яценюком НФ – зможе спробувати сили. Силовиків якщо не зараз, то за кілька років полюблять (шкода Деканоїдзе згідно із законом не може, за неї б проголосували).

Роман Безсмертний? Чоловік серйозно порозумнішав, але бажання очолити Аграрну партію не надихає.

Хтось із скривджених і відставлених опозиціонерів? Касько, Чумак, нинішні молоді міністри та антикорупційні діеректорі та прокурори, якщо їх виштовхне система? Тьху-тьху-тьху, звичайно.

А якщо Тука? Був би він хорошим президентом? Чоловік солідний, розсудливий. Голос знатний. Недолік – відсутність гламуру. Похмурий він, солодких обіцянок від нього не чекай.

Може Найєм або Лещенко висуватимуться? Зарано, мабуть …

Вже хто точно піде, так це Юлія Володимирівна. І, якщо пустимо на самоплив, вона і стане головним конкурентом Порошенка. Скажіть, це нам треба?

І мова не про те, що Порошенко незамінний. Кимось замінять. Але не хочеться, щоб «кимось». Хочеться, щоби кимось таким, хто відповідав би нашим вимогам.

А які вони, наші вимоги?

Ну, щоби був освіченою людиною, бажані пара дипломів – щоб в економіці розбирався та юриспруденції. Важливо, щоби досвід реальної служби в АТО був (може хто з командирів?). Щоби не з бізнесменів: такий боротьбу з корупцією до кінця ніколи не доведе. Але і не жебрак: загальної експропріації ми не хочемо. Ми не ґендерні расисти – але зараз, коли війна, краще б чоловік. Добре б спортивної статури (але не битий в голову). Щоби був рішучий і працював без вихідних. І на Канари у відпустку надовго не відлучався. Звичайно, щоб мови знав, і з Трампом (або Гілларі) міг тісно поспілкуватися. І щоб був як Ґавел. І щоб зарплати високої не просив, і Межигір’я, і без ескорту їздив. А краще – на велосипеді. Згодні?

А далі, як пропонував відомий Сірілл Паркінсон, даємо оголошення в газетах і в Інтернеті, так, мовляв і так, потрібен кандидат в президенти з даними параметрами. Паркінсон обіцяв, що з такими високими вимогами в кращому випадку відгукнеться лише один кандидат. От і добре! Він і буде нашим президентом!

Джерело: Евгений Якунов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ