Ірина Геращенко заявила, що європейські політики бояться їхати до України
Ірина Геращенко заявила, що європейські політики бояться їхати до України

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко прокоментувала візит низки європейських політиків на окупований Донбас.

Геращенко повідомила, що візит депутатів Європарламенту − членів парламентського комітету асоціації − готувався ще з травня. Вона зауважила, що євродепутати самі висловили бажання відвідати не лише Київ, але і схід України.

«Ми ретельно опрацьовували маршрути, пропонували різні міста і селища для відвідин. Офіційна програма була затверджена з відповідним секретаріатом Європарламенту. І ось, за два дні до початку ПКА українська сторона отримала офіційного листа, що президент Європарламенту і всі голови політгруп і фракцій (так звана конференція керівників Європарламенту на чолі з президентом ЄП) обговорювала майбутній візит делегації своїх депутатів в Україну і ухвалила рішення обмежити офіційну програму тільки Києвом, через безпекову ситуацію», − наголосила у своєму Facebook нардеп.

«Звичайно, депутатам не можна нічого забороняти. Тому Європарламент заборонив їхати своїм співробітникам. Не дозволяється їхати перекладачам і жодному співпробітнику Європарламенту − через безпекову ситуацію! А депутатам рекомендували обмежити офіційний візит лише безпечним Києвом, а далі, мовляв, хто вже захоче − то їх неофіційна справа», − зазначила дипломат.

Крім того, вона подякувала трьом європейським політикам, які таки ухвалили рішення приїхати: «В нас є великі питання до наших європейських колег: а як же ви наполягаєте на проведенні виборів на територіях, де вашим співробітникам небезпечно перебувати навіть годину? А як там перебуватимуть спостерігачі, мовчу вже про безпеку виборчих дільниць, і взагалі РФ же гарантувала режим тиші… Там живуть тисячі українців − хто подбає про їх безпеку? Чи вибори потрібні лише для галочки, а не справжні?».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ