Photo: © Europen Parliament/P.Naj-Oleari pietro.naj-oleari@europarl.europa.eu
Українського питання немає у порядку денному наступної сесії

Європарламент наразі не планує голосувати за питання щодо запровадження для громадян України безвізового режиму. Принаймні про це свідчить проект порядку денного наступної сесії законодавчого органу ЄС, яка відбудеться 21-24 листопада у Страсбурзі, повідомляє Укрінформ.

Раніше профільний комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ підтримав проект законодавчої резолюції щодо внесення України до переліку третіх країн, щодо громадян яких скасовують візові вимоги для короткострокових подорожей країнами-членами ЄС (окрім Великої Британії та Ірландії), а також до Шенгенської зони.

Водночас, у Євросоюзі ще не розпочали черговий проміжний етап з ухвалення цього рішення – тристоронніх міжінституційних переговорів між Радою ЄС, Європарламентом та Єврокомісією про опрацювання остаточного рішення щодо безвізового режиму для України.

Головною перепоною просування політики візової лібералізації Євросоюзу є гальмування у процесі ухвалення нового так званого запобіжного механізму скасування безвізових режимів для усіх третіх країн.

28 жовтня стало відомо, що у Франції та Бельгії сумніваються, що Україна дійсно бореться з корупцією. У зв’язку з цим представники країн натякнули на неповноту виконання Києвом критеріїв для безвізового режиму з ЄС.

У свою чергу,  Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що Україна виконала всі вимоги для того, щоби українці отримали безвізовий режим.

«Україна виконала всі 144 вимоги щодо безвізу, досягла всіх критеріїв. Розраховую, що за час, що залишився до Саміту Україна-ЄС у Брюсселі 24 листопада, українці отримають це довгоочікуване рішення, як визнання прогресу та знак солідарності», – написав глава держави на своїй сторінці у Фейсбуці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ