ГТС
Єврокомісія сприятиме і тристороннім газовим переговорам

У модернізації газотранспортної системи (ГТС) України готова взяти участь Європейська комісія (ЄК). Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович під час візиту в Україну, передає Еспресо.

Він зауважив, що ЄК також готова допомогти в переговорах з управління вітчизняною ГТС, які наразі ведуться з одним з найбільших європейських операторів.

«Нафтогаз» вдячний Європейській комісії за незмінну підтримку. Завдяки активній співпраці ми маємо можливість реалізувати стратегічний курс України на повну інтеграцію з об’єднаним газовим ринком Європи», – зазначив голова правління НАК Андрій Коболєв.

Водночас Шефчович підтвердив готовність Єврокомісії сприяти тристороннім переговорам за участю Росії і підтримати дії щодо залучення фінансування для «Нафтогазу».

Окрім того, він висловив стурбованість відсутністю прогресу у проведенні тристоронніх переговорів з узгодження нового «зимового пакета» через неконструктивну позицію Росії. Втім, Шефчович сподівається на прогрес у переговорному процесі завдяки спільним зусиллям України та ЄС.

Також у «Нафтогазі» привітали готовність Єврокомісії скерувати до Росії моніторингову місію для контролю тиску газу в російській ГТС на кордоні з Україною.

У НАК сподіваються, що такий моніторинг допоможе виправити порушення умов транзитного контракту Росією і дозволить забезпечити всі необхідні технічні умови для транспортування російського газу в Європу.

Читайте: Україна розраховує відсудити у «Газпрому» приблизно 50 мільярдів доларів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ