Біженцем є приблизно кожна 113-а людина на планеті, наголошують в ООН
Біженцем є приблизно кожний 113-й житель планеті

Єврокомісія знову обговорює питання про запровадження фінансових санкцій проти країн, які не бажають приймати до себе біженців. Про це заявив єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос, повідомляє NewEurope.eu.

Розмір пропонованого штрафу – 250 тисяч євро за кожного неприйнятого мігранта.

За словами Аврамопулоса, пропозиції Єврокомісії покликані доповнити наявний механізм розподілу біженців і внести корективи для ситуацій, коли деякі держави-члени закривають очі на переселення.

«Нові правила будуть обов’язковими після прийняття Європейським парламентом та Радою для всіх держав-членів, за винятком Великої Британії, Ірландії та Данії, які мають право самі вирішувати згідно з чинними правилами», – сказав Аврамопулос.

За останніми даними, лише 1% біженців перемістили за програмою переселення ЄС, в той час як планувалося розселити 160 тисяч осіб.

«Комісія і надалі регулярно звітуватиме і залишає за собою право вживати заходів, коли держави-члени не виконують свої зобов’язання», – сказав єврокомісар.

Згідно з підрахунками ООН, кількість біженців у світі досягла найвищих показників за всю історію.

Станом на кінець 2015 року 65,3 млн. людей були біженцями, особами, які подали прохання про отримання притулку або внутрішньо переміщеними особами. За минулий рік їхня кількість зросла на 5 мільйонів осіб.

Таким чином, біженцем є приблизно кожна 113-а людина на планеті, наголошують в ООН. При цьому половина всіх біженців – вихідці із Сирії, Афганістану й Сомалі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ