Модернізація української ГТС
Модернізація української ГТС

Віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шевчович наголошує на важливості модернізації газотранспортної системи України для забезпечення надійного транзиту російського газу до ЄС у майбутньому. Про це повідомляє Укрінформ.

«Це є інтересом для ЄС і України, щоб українська ГТС була сучасною і модернізованою. І я переконаний, якщо ми працюватимемо з Україною у питанні необхідної модернізації – це буде важливо, це буде найкращим шляхом, щоб переконати усіх, що цей маршрут працює надійно. Відтак, він має зберігатися, має бути модернізованим і використовуватися у майбутньому», – наголосив віце-президент Єврокомісії.

Він нагадав, що за сприяння Єврокомісії минулого року ЄІБ і ЄБРР підписали кредитну угоду про виділення 300 млн. євро на відновлення української ГТС. Шевчович також високо оцінив процес імплементації Україною третього енергетичного пакету з метою адаптації українського законодавства у сфері енергетики до вимог ЄС та виконання зобов’язань, як члена Енергетичного співтовариства.

Нагадаємо, Росія заявила про намір не продовжувати з Україною контракт на транзит газу до Європи після 2019 року. Натомість російська сторона планує перенаправити ці обсяги палива іншим маршрутом через можливий новий газопровід «Турецький потік».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ