Європа модернізує українську ГТС для надійного транзиту газу

Модернізація української ГТС
Модернізація української ГТС

Віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шевчович наголошує на важливості модернізації газотранспортної системи України для забезпечення надійного транзиту російського газу до ЄС у майбутньому. Про це повідомляє Укрінформ.

«Це є інтересом для ЄС і України, щоб українська ГТС була сучасною і модернізованою. І я переконаний, якщо ми працюватимемо з Україною у питанні необхідної модернізації – це буде важливо, це буде найкращим шляхом, щоб переконати усіх, що цей маршрут працює надійно. Відтак, він має зберігатися, має бути модернізованим і використовуватися у майбутньому», – наголосив віце-президент Єврокомісії.

Він нагадав, що за сприяння Єврокомісії минулого року ЄІБ і ЄБРР підписали кредитну угоду про виділення 300 млн. євро на відновлення української ГТС. Шевчович також високо оцінив процес імплементації Україною третього енергетичного пакету з метою адаптації українського законодавства у сфері енергетики до вимог ЄС та виконання зобов’язань, як члена Енергетичного співтовариства.

Нагадаємо, Росія заявила про намір не продовжувати з Україною контракт на транзит газу до Європи після 2019 року. Натомість російська сторона планує перенаправити ці обсяги палива іншим маршрутом через можливий новий газопровід «Турецький потік».

Інформаційний Акцент

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ