Водночас залишається небезпека, що через політичні мотиви цей процес затягнеться на невизначений період
Водночас залишається небезпека, що через політичні мотиви цей процес затягнеться на невизначений період

Європейський парламент анонсував розгляд механізму призупинення безвізового режиму на 18 січня 2017 року. Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті ЄП, передає Європейська правда.

На січневій сесії євродепутати планують розглянути відповідний регламент 2016/0142(COD) у першому читанні.

Як відомо, раніше країни-члени ЄС ухвалили рішення, що безвізовий режим для України та Грузії запрацює лише після узгодження загального механізму призупинення безвізу. Таким чином, формальне схвалення безвізу для України буде можливе не раніше цієї дати.

Водночас залишається небезпека, що через політичні мотиви цей процес затягнеться на невизначений період.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, згідно з опитуваннями, лише 39% українців вважають «безвіз» важливим.

Нагадаємо, заступник міністра юстиції Сергій Петухов запропонував Україні добровільно взяти на себе квоту на розселення сирійських мігрантів в обмін на запровадження безвізового режиму з ЄС.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер обіцяє запровадження безвізового режиму для українців до кінця поточного року, а експерти кажуть, що його можливо доведеться чекати до 2020-го.

Нагадаємо, 17 листопада Комітет постійних представників Євросоюзу дав згоду на початок міжінституційних переговорів щодо безвізового режиму для України, дозволивши старт переговорів між Радою ЄС та Європарламентом. Безвізовий режим для України та Грузії набуде чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення «безвізу».

26 листопада стало відомо, що країни Європейського союзу на 99% узгодили текст угоди про механізм призупинення дії безвізового режиму, а питання, що лишилися, не мають надвеликої політичної ваги.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ