Ноти
Нотний рукопис Моцарта, 1787 рік

Близько 49 мільйонів творів мистецтва, книг, відео- та аудіозаписів налічує цифрова бібліотека «Європеана». Її колекція складається з двох великих розділів музики та історії мистецтва, пише Українська правда.

Аби знайти потрібну тему, автора чи певний файл на сайті, можна скористатися розділами, теґами, а також віконцем пошуку. Інформація в онлайн-бібліотеці доступна 20 мовами.

Приміром, якщо ввести слово Ukraine, сайт запропонує понад 5 тисяч зображень, більше 4 тисяч текстових файлів та більше тисячі відеофайлів.

Цікаво, що «Європеана» постійно пропонує своїм користувачам і різноманітні онлайн-виставки, які куратори сайту організовують спільно з європейськими арт-інституціями.

Окрім цього онлайн-бібліотека постійно організовує різноманітні конкурси, головна мета яких – заохотити користувачів додавати власні «експонати» і таким чином збільшувати світову онлайн-спадщину.

Нагадаємо, проект «Європеана» спільними зусиллями почали розробляли європейські країни у  2007 році. Поштовхом до її створення став лист тодішнього Президента Франції Жака Ширака, який також підписали прем’єр-міністри Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі та Угорщини, до голови Європейської комісії із пропозицією створити електронну бібліотеку, яка би зробили культурну спадщину Європи доступною для всіх охочих.

Офіційно проект  стартував у листопаді 2008 року. На той час для онлайн-бібліотеки було оцифровано близько 2 мільйонів різноманітних об’єктів культурної спадщини Європи.

Читайте: У Києві відкрили бібліотеку, де можна читати, лежачи у гамаку

БЕЗ КОМЕНТАРІВ