офшор
В штаб-квартирі Mossack Fonseca пройшов обшук. Слідчі отримали доступ до 100 «віртуальних серверів»

П’ять держав Європи закликали створити чорний список офшорів. Відповідне рішення ухвалили напередодні зустрічі міністрів фінансів «Великої двадцятки», передає Deutsche Welle.

У спільному листі міністри фінансів Німеччини, Великої Британії, Іспанії, Італії та Франції (так звана європейська G5) виступили з вимогою запровадити санкції проти країн, що відмовляються від співпраці в боротьбі з ухилянням від сплати податків.

Крім того, країни мають намір докласти всіх зусиль для встановлення справжніх власників офшорних компаній. У рамках пілотного проекту передбачено обмін такою інформацією в автоматичному режимі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, днями в штаб-квартирі юридичної фірми Mossack Fonseca, що опинилася в центрі гучного офшорного скандалу, завершився обшук. Правоохоронці вилучили десятки електронних документів. Зокрема, слідчі отримали доступ до 100 «віртуальних серверів» і кількох фізичних, на яких містяться архіви компанії.

Нагадаємо, десятки ЗМІ по всьому світу оприлюднили матеріали про власників великих офшорів, ґрунтуючись на даних «панамського архіву» – збірки документів про офшорні схеми фірми з Панами Mossack Fonseca. В скандальних документах фігурують десятки колишніх і нинішніх лідерів держав, політиків та багатих і впливових бізнесменів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ