Польща помилково впустила в країну «віце-прем'єра» Криму, який змінив своє прізвище
Польща помилково впустила в країну «віце-прем’єра» Криму, який змінив своє прізвище

Польща помилково впустила в країну «віце-прем’єра» Криму Дмітрія Полонського, який прибув для участі в нараді ОБСЄ, що проходить у Варшаві. Як заявив голова МЗС Польщі Ґжеґож Схетина, Полонський є у санкційних списках, його мала би затримати польська прикордонна охорона. Він підкреслив, що в цій ситуації сталася помилка, повідомляє Росбалт.

За твердженням міністра, псевдопрем’єр прибув у країну завдяки махінації з прізвищем. «У санкційних списках було одне прізвище, а в його паспорті – інше. Тому прикордонна охорона не зорієнтувалася», – заявив Схетина.

Тим часом самозванець стверджує, що перебуває на території Польщі легально, а претензії про те, що його пустили в країну через плутанину в документах, не обґрунтовані: «Я в’їхав на територію Польщі легально – з кримським легальним російським документом. Я дотримуюся чинного законодавства і не порушив жодної норми, жодного закону, жодного міжнародного правила під час в’їзду на територію Польщі, тому пред’явити мені будь-що на законних підставах неможливо».

У свою чергу, посол України в Польщі Андрій Дещиця розповів, що Полонський потрапив на конференцію ОБСЄ у Варшаві обманом, змінивши кілька літер у написанні свого прізвища англійською мовою. «Представник Криму зареєструвався на конференції ОБСЄ як член громадської організації, а для внутрішнього вжитку в Росії і для жителів Криму він є віце-прем’єр-міністром, міністром інформації. Насправді, він обдурив усіх, оскільки під час реєстрації (на форумі) і на в’їзді до Польщі він змінив своє прізвище лише задля того, щоби потрапити на цей міжнародний форум», – наголосив Дещиця.

На переконання представника вітчизняного МЗС, Росія вже вкотре спробувала обдурити міжнародну спільноту, ОБСЄ, але насамперед обдурила себе. «Думаю, що незабаром і росіяни й їхні так звані представники Криму будуть змінювати не лише прізвища, але й свої обличчя для того, щоб якимось чином привернути увагу до себе. Можливо, скоро вони знову стануть «зеленими чоловічками» і вийдуть з Криму», – сказав посол України в Польщі.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ