Хорватія через біженців закрила переходи на кордоні з Сербією
Прем’єр Словенії заявив, що проблема мігрантів може розвалити ЄС

Якщо найближчим часом не розв’язати проблему з мігрантами, то Євросоюзу може загрожувати розвал. Про це заявив Прем’єр-міністр Словенії Міро Церар перед відкриттям зустрічі країн центральної Європи та Балкан, організованої Єврокомісією, передає Інтерфакс-Україна.

«Якщо ми не зробимо найближчими днями і тижнями конкретних дій на місці, думаю, що Євросоюз і вся Європа можуть почати розвалюватися», – сказав він. Прем’єр висловив надію на те, що нинішній європейський міні-саміт «ухвалить конкретний план термінових дій». Без такого плану, попередив Церар, багато держав будуть змушені приймати власні заходи. «Я буду змушений вжити всіх заходів для захисту безпеки Словенії (…). Якщо ми не знайдемо спільного рішення, це буде кінцем ЄС і кінцем самої Європи», – підкреслив словенський прем’єр.

Прем’єр-міністр Хорватії Зоран Міланович сказав журналістам, що прибув до Брюсселя для досягнення конкретних результатів, а не ухвалення чергової заяви ЄС: «Я чекаю конкретних переговорів, тому приїхав в неділю, в розпал передвиборної кампанії. Я приїхав обговорювати проблему, а не приймати спільні підсумкові заяви, які нікуди не ведуть і не дають конкретних результатів».

Зазначимо, з початку року в Європу Середземним морем прибули 680 тисяч 928 біженців. Парламент Словенії 21 жовтня ухвалив закон, який розширює повноваження армії для допомоги поліції в охороні державних кордонів. Таким чином влада країни залучила військових до боротьби з напливом мігрантів, який значно зріс після того, як Угорщина закрила «зелену зону» на кордоні з Хорватією.

Читайте: Проблему біженців пустили «у вільне плавання»: країни ЄС прийматимуть мігрнатів на добровільній основі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ