Українцям стали вдвічі частіше відмовляти у шенгенських візах
Торік українцям стали вдвічі частіше відмовляти у шенгенських візах

Українці стають небажаними гостями в Європі – нашим співвітчизникам почали частіше відмовляти в шенгенських візах. Про це свідчить статистика Єврокомісії, передає Європейська правда.

У 2015 році відсоток відмов зріс вдвічі порівняно з 2013-м — останнім довоєнним роком. Тоді відмови консульства у оформленні візи отримали 1,7% українців. 2014-го цей показник зріз до 2,0% через різке погіршення статистики окремих консульств.

В 2015 році відмови у оформленні віз отримали 3,4% заявників. Погіршення відбулося у багатьох консульствах, а в деяких показники значно гірші за середні.

Антирекорд встановило консульство Польщі у Вінниці – до 12% заявників отримали офіційну відмову. Торік в цьому ж консульстві було лише 1,6% відмов.

Другий негативний показник – у посольства Нідерландів в Україні, в якому відмови отримали 7,2% заявників (торік – 4,3%, що вважали досить високим показником).

Також понад 6% відмов, що є вкрай високим показником, – у посольств Бельгії (6,7%), чеського консульства в Києві (6,9%), Німеччини (6,0%). За ними розташувалися грецьке консульство в Києві (5,7%), Швеція (5,7%) та Естонія (5,3%).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ