CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85
Кабмін погодив для Львова кредит на Грибовицьке сміттєзвалище

Кабмін підтримав клопотання міської влади Львова про залучення кредиту на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного комплексу. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, пише ZAXID.net.

Ідеться про другий етап погодження проекту рекультивації сміттєзвалища. У серпні Львів отримав погодження від Мінрегіонбуду. Це був перший етап, після якого Міністерство фінансів аналізувало фінансові показники міста та дало свою згоду.

Наразі треба отримати згоду громади Малехова. Це одна з ключових проблем.

«У міської влади є достатньо ресурсів і повноважень, аби врегулювати цю ситуацію. Зараз важливо знайти порозуміння з громадами навколишніх сіл, тобто Грибовичів та Малехова. За потреби уряд готовий із цим допомогти», – наголосив Гройсман.

Зазначимо, що у липні 2016 р. Львівська міська рада подала заявку до Мінрегіонбуду для участі у програмі розвитку муніципальної інфраструктури. Участь міста у цій програмі дозволить отримати кредит Європейського інвестиційного банку на побудову сміттєпереробного заводу та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. Загалом місто має отримати 75 млн. євро – 30 млн. на рекультивацію і 45 – на будівництво сміттєпереробного комплексу.

Європейський інвестиційний банк надає кредит на 25 років під 1,5% річних. Після того, як угоду з Європейським інвестиційним банком підпишуть, місто вибере ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу. Розпорядником та отримувачем майбутнього проекту буде ЛКП «Львівспецкомунтранс», яке зараз є одним з п’яти підприємств, які займаються вивезенням сміття у Львові.

Читайте: Садовий підкуповує селян, щоби надалі возити сміття до Грибовичів?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ