An 'Europa' sticker is pictured at a lamppost in front of the Brandenburg Gate in Berlin, Germany, 25 May 2014. Around 400 million people in 28 countries of the European Union are expected to decide on the future composition of the European Parliament. Photo: Stephan Pilick/dpa
Єдиною державою, громадяни якої брали участь в опитуванні та виступили за вихід з ЄС, стала Іспанія

У порівнянні з березнем 2016-го року жителі європейських країн почали позитивніше ставитися до членства країн в Європейському Союзі. Про це свідчать дані опитування Фонду Бертельсмана, передає Дзеркало тижня.

Найбільш істотні зміни у ставленні спостерігаються у Великій Британії. Якщо в березні, за три місяці до Brexit, у складі ЄС хотіли залишитися 49% жителів країни, то вже в серпні їхня частка зросла до 56%.

Найпозитивніше ЄС оцінюють у Польщі, де на підтримку членства в Євросоюзі виступили 77% респондентів (у березні – 68%).

На другому місці – Німеччина: у разі проведення в серпні референдуму про вихід країни з Євросоюзу 69% німців проголосували б проти цього рішення (у березні – 61%).

В Італії та Франції ставлення до ЄС більш критичне: сьогодні лише 51% італійців і 53% французів виступають за перебування в ЄС. У березні ці показники становили 50 і 53% відповідно.

Єдиною державою, громадяни якої брали участь в опитуванні та виступили за вихід з ЄС, стала Іспанія, хоча з березня частка тих, хто підтримав би такий крок, дещо знизилася. У серпні вона становила 68%, в березні – 71%.

У цілому, в країнах Євросоюзу за членство в об’єднанні проголосували 62% респондентів. Порівняно з березнем їхня частка збільшилася на 5%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ