НАТО
НАТО розмістить у Європі мобільні угруповання ракет «земля – повітря», штурмовики і гвинтокрили

Британські війська, разом з іншими силами НАТО, можуть бути розгорнуті в Східній Європі на кордоні з Росією в рамках плану запобігання вторгненню Москви, пише британська The Daily Telegraph.

Міністри оборони країн НАТО, які зібралися в Брюсселі, мають намір 10 лютого обговорити новий план зміцнення Балтії, а також Центральної та Південної Європи проти дестабілізівних прийомів гібридної війни, до яких вдаються російські війська, або повномасштабної окупації російськими ЗС. Йдеться про розміщення підрозділів в 500-1000 людей на території Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Болгарії.

Цілком очевидно, що спрямовані на кордон з Росією підрозділи будуть складатися з великої кількості американських, британських і німецьких військових. Це має продемонструвати Кремлю, що будь-яке «втручання в українському стилі» викличе різку реакцію з боку західних держав.

Підрозділи будуть укомплектовані мобільними угрупованнями ракет «земля – повітря», а також посилені штурмовиками і гвинтокрилами. Це є частиною плану, який має розширити можливості розвідки, а також забезпечити швидке розгортання фронтових підрозділів із Західної Європи в разі виникнення надзвичайної ситуації. Також вони повинні забезпечити захист найбільш вразливих країн-членів НАТО.

Деталі плану, як передбачається, будуть узгоджені на цьому тижні, тоді як точне число залучених для його виконання військових і країни, які будуть забезпечувати військову присутність, назвуть пізніше.

«Головне, чого потрібно домогтися, – це присутності на суші. Щоби Росія знала, що будь-які спроби щось вчинити проти балтійських країн, Польщі, Румунії чи Болгарії швидко наштовхнуться на протидію британських, американських чи німецьких військ», – каже джерело видання в НАТО.

Як зазначається, цей план є компромісним, оскільки деякі політики, зокрема в Польщі, закликають до заходів у дусі найжорсткіших часів Холодної війни, коли десятки тисяч американських солдатів і важке озброєння постійно перебували на ймовірній лінії фронту.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія може напасти на Швецію протягом найближчих декількох років. Про це заявив командувач Сухопутних військ шведської армії генерал-майор Андерс Бренстрьом. За його словами, російська загроза суверенітету країни зростає на Балтійському морі. Тож, країна готується відбити агресію Кремля.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ