bezvizovy-y-rezhy-m
В ЄС обговорюють ідею, щоби на першому етапі безвізовий режим призупинявся для окремих категорій власників паспортів за пропозицією Єврокомісії

Країни Європейського союзу на 99% узгодили текст угоди про механізм призупинення дії безвізового режиму, а питання, що лишилися, не мають надвеликої політичної ваги. Про це пише Європейська правда.

Схвалення механізму призупинення найбільше гальмувала Франція, коли йшлося про скасування віз для турецьких громадян.

«У Франції добре знайомі з турецькими мігрантами – і у себе, і в сусідній Німеччині», – наголошується у матеріалі.

Як стало відомо виданню, ключове питання, щодо якого країнам-членам не вдалося дійти згоди на зустрічі постпредів країн-членів ЄС 23 листопада, стосується принципу «вибіркового припинення безвізового режиму».

Обговорюється ідея, щоби на першому етапі безвізовий режим призупинявся для окремих категорій власників паспортів за пропозицією Єврокомісії.

Узгодження як самого принципу, так і переліку категорій, наразі виявилося безуспішним.

Як відомо, саме із призупиненням дії «безвізу» для третіх країн і пов’язують запровадження безвізового режиму для громадян України та Грузії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер обіцяє запровадження безвізового режиму для українців до кінця поточного року, а експерти кажуть, що його можливо доведеться чекати до 2020-го.

Нагадаємо, 17 листопада Комітет постійних представників Євросоюзу дав згоду на початок міжінституційних переговорів щодо безвізового режиму для України, дозволивши старт переговорів між Радою ЄС та Європарламентом. Безвізовий режим для України та Грузії набуде чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення «безвізу».

Читайте: Безвізовий режим для України прив’язали до виборів президента у Франції

БЕЗ КОМЕНТАРІВ