orig-710x4001455977367kndrrakety-1455977404
КНДР зіткнулася з посиленням санкцій з боку Радбезу ООН у зв’язку з січневим випробуванням ядерної зброї

Рада ЄС ухвалила додаткові обмежувальні заходи щодо Північної Кореї. Вони доповнюють і підсилюють режим санкцій, накладених відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН. Про це повідомила прес-служба ради, передає Інтерфакс-Україна.

Через те що ядерні та ракетні випробування КНДР представляють серйозну загрозу міжнародному миру і безпеці в регіоні та за його межами, ЄС вирішив розширити свої обмежувальні заходи проти програм КНДР в ядерній галузі та в областях зброї масового знищення та балістичних ракет.

У торговельній сфері забороняються імпорт нафтопродуктів і предметів розкоші з КНДР, запроваджується заборона поставок, продажу або передачі в КНДР предметів, матеріалів, додаткового обладнання, пов’язаного з об’єктами і технологіями подвійного призначення, а також заборона будь-якої державної фінансової підтримки торгового обміну з КНДР.

У фінансовому секторі забороняються трансферти фондів в КНДР і з країни за винятком деяких спеціальних випадків, які отримали попередній дозвіл.

Забороняються всі інвестиції КНДР в Євросоюзі. Оголошено заборону на інвестиції громадян або організацій ЄС в сектори добувної промисловості, нафтопереробки, хімічної промисловості країни, а також в будь-які підприємства або організації, що беруть участь в незаконних програмах КНДР.

Постанова Ради ЄС забороняє по всій території ЄС посадку, зліт або проліт для будь-якого літака, що експлуатується перевізником КНДР або тим, що відбувається з КНДР. Застосовується також заборона на заходження в порти ЄС будь-якого корабля, що належить або експлуатується КНДР, або має північнокорейський екіпаж.

Як повідомлялося, нещодавно КНДР зіткнулася з посиленням санкцій з боку Радбезу ООН у зв’язку з січневим випробуванням ядерної зброї і запуском ракет великої дальності в лютому.

Наприкінці березня президент Південної Кореї Пак Кін Хе наказала збройним силам країни підвищити боєготовність.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ