19f74e3addd0783f6066022ca2bec3be639eb683
В ЄС вирішили приймати біженців добровільно, а не за квотами

Країни ЄС домовилися змінити формулювання щодо примусового розподілу 120 тисяч біженців з метою досягнення компромісу. Про це повідомляє Європейська правда.

Зокрема, країни ЄС домовилися виключити з тексту рішення термін «обов’язкові квоти», держави прийматимуть біженців на добровільній основі. На такі кроки в ЄС пішли заради можливості дійти згоди щодо розподілу 120 тисяч біженців напередодні саміту ЄС.

Тим часом парламент Угорщини схвалив закон, що дозволяє уряду використовувати армію для врегулювання кризи з мігрантами. Військовослужбовці зможуть застосовувати нелетальну зброю, зокрема, гумові кулі, сльозогінний газ тощо. Згідно з новим законом, армія отримує право брати участь у патрулюванні кордону.

Як відомо, 22 міністри внутрішніх справ ЄС проводять зустріч, на якій має бути досягнута домовленість щодо розподілу мігрантів. Водночас багато країн, зокрема, в Центральній Європі, хоча і декларують відданість спільному розв’язанню проблеми міграційної кризи, не згодні з автоматичними квотами на біженців, передбаченими Єврокомісією. На минулій зустрічі міністри юстиції та внутрішніх справ країн ЄС змогли лише узгодити раніше погоджений розподіл 40 тис. біженців. Ухвалення рішення про розподіл 120 тис. людей було відкладено на пізніший час.

Нагадаємо, Європу охопила широкомасштабна криза, пов’язана з неконтрольованим прибуттям біженців. За даними агентства Євросоюзу з безпеки зовнішніх кордонів (Frontex), з початку року кордон ЄС перетнули понад 500 тисяч мігрантів. ООН прогнозує, що на територію країн ЄС в найближчі два роки прибудуть не менше 850 тисяч мігрантів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Сполучені Штати готові розмістити на своїй території в 2016 році 85 тисяч біженців та збільшити їх число ще на 15 тисяч осіб в 2017-му.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ