Між Україною та Румунією побудують міст через Тису
Між Україною та Румунією побудують міст через Тису

Між Україною та Румунією за кошти Європейського Союзу буде побудовано міст через річку Тиса завдовжки 240 метрів. Про це 11 вересня повідомили у прес-службі голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля.

Як йдеться у повідомленні, зведення мосту між Україною та Румунією, яке було призупинене через події на сході України, слід поновити й пришвидшити. Такої домовленості досягли Москаль та префект повіту Марамуреш (Румунія) Антон Рогіан під час робочої зустрічі в румунському м. Бая Маре, яка відбулася 10 вересня.

Як інформують у прес-службі, міст і контрольно-пропускний пункт з’єднуватиме два населені пункти: з українського боку це с. Біла Церква Рахівського району, а з румунського – м. Сігет повіту Марамуреш. У прес-службі голови Закарпатської ОДА повідомили, що питання будівництва мосту стоїть на порядку денному щонайменше 5 років, і лише зараз воно фактично зрушилося з мертвої точки.

За озвученою під час зустрічі інформацією, кошти на будівництво мосту виділяє Євросоюз, Україні зі свого боку та Румунії зі свого треба буде лише облаштувати інфраструктуру й під’їзну дорогу. «Для початку робіт урядам двох країн необхідно підписати спеціальну угоду, і Москаль запевнив, що найближчим часом матиме про це розмову з прем’єр-міністром України», – повідомили в прес-службі.

«У населених пунктах на обох берегах Тиси проживають як українці, так і румуни, тому новий міст значно покращить їхні родинні та культурні зв’язки. Крім того, відкриття пункту пропуску серйозно пожвавить економічну та інвестиційну діяльність на прикордонних територіях обох країн», – цитує прес-служба Москаля.

Наразі, за інформацією озвученою під час зустрічі, міст уже спроектований, завдовжки він 240 метрів, а опори побудують на берегах, а не в акваторії Тиси. Кошторис проекту поки що не озвучується, як і терміни будівництва.

Як відомо, раніше Україна й Болгарія домовилися про будівництво спільної переправи через Дунай.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ