dzhozef-stiglits
Джозеф Стіґліц – лауреат Нобелівської премії з економіки 2001 року

Лауреат Нобелівської премії з економіки Джозеф Стіґліц вважає, що єврозона може розпастися в найближчі роки через недостатню рішучість та солідарність країн-членів. Про це повідомляє Die Welt.

«Мене турбує швидкість, з якою в Європі виконуються рішення. Через десять років єврозона ще існуватиме, але питання – в якому вигляді? Дуже малоймовірно, що в неї, як і раніше, входитимуть 19 членів», – каже Стіґліц.

На його думку, Італія та інші країни ЄС можуть залишити єврозону в найближчі роки. Економіст звинуватив в економічних проблемах режим жорсткої економії та надмірний вплив Німеччини.

«Люди в Італії все більше і більше розчаровуються в євро, – заявив Стіґліц. – Італійці починають розуміти, що економіка Італії не працює в зоні євро».

Нобелівський лауреат вважає, що Європі не вистачає рішучості для проведення необхідних реформ, таких як створення банківського союзу, а також відсутня солідарність між учасниками організації.

На його думку, тільки шляхом поділу єдиної європейської валюти на північну та південну можна надати нового імпульсу паралізованій економіці континенту.

Довідка: Джозеф Стіґліц – американський економіст і професор Колумбійського університету; лауреат Нобелівської премії з економіки 2001 року за дослідження ринків з асиметричною інформацією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ