Програма дозволяє скоротити кількість жертв у ДТП майже вдвічі
Програма дозволяє скоротити кількість жертв у ДТП майже вдвічі

Міністерство інфраструктури взялося за зниження рівня смертності на дорогах. Для цього у відомстві планують використати досвід Швеції і впровадити концепцію «нульової смертності», що дозволяє скоротити кількість жертв у ДТП майже вдвічі, пише mashyna.com.

Програма «нульова смертність» передбачає низку нововведень: обмеження швидкості в населених пунктах до 30 км/год, встановлення розділових бар’єрів на дорогах та заміну звичайних перехресть на круговий рух.

Шведська програма з безпеки дорожнього руху та зниження ДТП зі смертельними наслідками була схвалена парламентом цієї країни у жовтні 1997 року. Це дозволило вдвічі знизити число смертей у ДТП (541 людина в 1997 році, 264 – у 2014 р.). За даними на травень 2014 р., в розрахунку на 100 тисяч населення Швеція має один із найнижчих показників смертності від ДТП у світі – 2,36. Менше лише на Мальдивах. У країнах ЄС він у середньому становить близько 5, у США – 9,99. В Україні він складає 10,04 на 100 тис. населення, а ще 2013 року цей показник був на рівні 19.

Шведською моделлю безпеки зацікавилися й інші країни. У Нью-Йорку також був впроваджений план зі зниження смертності на дорогах «Vision Zero», який передбачає створення ділянок з обмеженою швидкістю руху та посилення контролю дотримання швидкісного режиму з боку дорожньої поліції. В результаті безпека переходу вулиці в Нью-Йорку досягла максимального рівня. Кількість пішоходів, загиблих на дорогах, зменшилася у 2015 році до рекордно низького рівня і склала всього 131 особу.

Читайте: Андріївський узвіз нарешті стане пішохідним

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ