Юань визнаний МВФ міжнародною резервною валютою
МВФ визнав юань міжнародною резервною валютою

Міжнародний валютний фонд офіційно визнав китайський юань міжнародною резервною валютою. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Фонду.

У зв’язку з визнанням юаня резервною валютою Рада директорів організації ухвалила рішення про його включення окремим рядком в щоквартальні звіти про склад валютних резервів країн-членів МВФ поряд із доларом США, євро, японською ієною, британським фунтом стерлінгів, швейцарським франком, австралійським і канадським доларом.

«Облік юаня в звітності «означає, що країни-члени організації зможуть враховувати в якості офіційних резервів свої зовнішні активи, деноміновані в юанях, вільно доступні для потреб фінансування платіжного балансу», – пояснили в МВФ.

Як уточнюється, на оцінці валютних резервів КНР даний крок ніяк не відіб’ється. Це пов’язано з тим, що «активи Народного банку Китаю в юанях не є резервами іноземної валюти» і не враховуються в профільній звітності МВФ.

Рішення набуває чинності з 1 жовтня 2016 року. Юань включать до кошику резервних валют МВФ разом із доларом США, євро, ієною і фунтом стерлінгів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ