Юань офіційно став міжнародною резервною валютою

Юань визнаний МВФ міжнародною резервною валютою
МВФ визнав юань міжнародною резервною валютою

Міжнародний валютний фонд офіційно визнав китайський юань міжнародною резервною валютою. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Фонду.

У зв’язку з визнанням юаня резервною валютою Рада директорів організації ухвалила рішення про його включення окремим рядком в щоквартальні звіти про склад валютних резервів країн-членів МВФ поряд із доларом США, євро, японською ієною, британським фунтом стерлінгів, швейцарським франком, австралійським і канадським доларом.

«Облік юаня в звітності «означає, що країни-члени організації зможуть враховувати в якості офіційних резервів свої зовнішні активи, деноміновані в юанях, вільно доступні для потреб фінансування платіжного балансу», – пояснили в МВФ.

Як уточнюється, на оцінці валютних резервів КНР даний крок ніяк не відіб’ється. Це пов’язано з тим, що «активи Народного банку Китаю в юанях не є резервами іноземної валюти» і не враховуються в профільній звітності МВФ.

Рішення набуває чинності з 1 жовтня 2016 року. Юань включать до кошику резервних валют МВФ разом із доларом США, євро, ієною і фунтом стерлінгів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ