Вероніка Верем'юк
Вероніка Верем’юк

Українка Вероніка Верем’юк достроково завоювала звання чемпіонки Європи з шахів на турнірі у Хорватії, повідомляє Укрінформ. Як відомо, раніше чемпіонкою світу 2015 року серед юніорів стала 19-річна українка Наталя Букса.

Киянка набрала 8 очок з 8 можливих і за тур до фінішу забезпечила собі «золото» у віковій категорії до 8 років. У заключному 9-му турі Верем’юк білими фігурами грає з росіянкою Алєксандрою Шведовою, в активі якої на 2 очки менше. Загалом у турнірі дівчаток до 8 років виступають 49 учасниць. Зазначимо, Президент України Петро Порошенко вже привітав маленьку українку у своєму Facebook.

Додамо, що Міжнародна федерація шахових асоціацій (ФІДЕ) опублікувала новий жовтневий рейтинг найсильніших шахістів світу, де українки Ганна і Марія Музичук входять до Топ-10. Про це повідомляє офіційний сайт ФІДЕ. Згідно з рейтингом, Ганна Музичук посідає 4-те місце, маючи в своєму активі 2549 пунктів. Марія Музичук розташувалася на 8-му місці – 2528 пунктів. Лідерами рейтингу є Хоу Іфань (Китай), Хампі Конеру (Індія) і Нана Дзаґнідзе (Грузія).

У чоловічому рейтингу найкращим з українців, за версією ФІДЕ, є Василь Іванчук, який посідає 27-ме місце. Фіналіст Кубка світу-2015 в Баку Павло Єльянов – на 32-й позиції. Трійку найсильніших шахістів світу складають Маґнус Карлсен (Норвегія), Хікару Накамуру (США) і Веселин Топалов (Болгарія).

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ