ЮНЕСКО
ЮНЕСКО

Агенція ЮНЕСКО додала до переліку об’єктів всесвітньої спадщини понад два десятки пам’яток культури у Японії. Кожна з них показує розвиток промислової індустрії країни. Приємні новини від ЮНЕСКО почули не лише в Японії. До переліку агенція додала низку скарбів із Німеччини, Сінґапуру, Франції, Ірану та інших країн, передає 5 канал.

У перспективі отримати статус об’єкта культурного захисту може також Наумбурзький собор у Німеччині. Цю заяву комітет повернув на доопрацювання. Наразі у зведеному переліку ЮНЕСКО міститься понад тисяча найменувань.

Тим часом організація б’є на сполох – пограбування бойовиками угруповання «Ісламська держава» архітектурних пам’яток набуло величезних масштабів. На контрольованій ісламістами території розміщена п’ята частина іракської культурної спадщини, це близько 2 тисяч об’єктів. Більшість із них розграбовано. На контрольованих терористами територіях у Сирії та Лівії розташовані одні з найбільших світових археологічних скарбниць – від ассирійських міст до перлин греко-римської цивілізації.

Читайте: Одеські катакомби можуть потрапити у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ