вода
1,3 млн жителів Донбасу відчувають брак питної води

Майже 1,3 мільйона жителів на сході України зіткнулися з нестачею чистої питної води. Причиною такої ситуації стало пошкодження систем водопостачання через збройний конфлікт. Про це повідомляють в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ), пише NEWSru.com.

«За нашими оцінками, близько 1,3 мільйона осіб мають обмежений доступ до безпечної питної води в постраждалих від конфлікту районах Донецької та Луганської областей», – йдеться в повідомленні.

Так, зі значними проблемами з доступом до води зіткнулися понад 470 тисяч осіб, зокрема, 118 тисяч дітей, які проживають на окупованих територіях Луганської області. До Маріуполя з населенням в 500 тисяч осіб припинилося постачання води водоканалом «Сіверський Донець – Донбас», який суттєво пошкоджено обстрілами. Жителі міста тепер споживають воду з водосховища, яке швидко спустошується.

В ЮНІСЕФ побоюються спалаху інфекційних захворювань, які пов’язані зі споживанням нечистої води. Також у Дитячому фонді ООН зазначили, що з березня 2014 року внаслідок конфлікту на сході України принаймні 68 дітей було вбито і 182 дитини зазнали поранень. Близько п’яти мільйонів людей, з-поміж них 1,7 мільйона дітей, так чи інакше постраждали від конфлікту на сході України.

ЮНІСЕФ звернувся до донорів із закликом надати 55 млн 800 тис. доларів США на допомогу дітям та сім’ям на Донбасі. Наразі дефіцит фінансування становить 81%. Нагадаємо, за даними ООН, близько 5 млн людей в Україні потребують гуманітарної допомоги.

Читайте: Москаль серйозно взявся за блокаду «ЛНР»: окупована територія Луганщини залишилась без води

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ