Жан-Клод Юнкер
ЗМІ опублікували план Юнкера по розміщенню 160 тисяч мігрантів

ЗМІ опублікували деталі плану президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера з розміщення 160 тис. біженців, який він запропонує країнам ЄС наступного тижня. Квоти кожної країни у своєму Твіттері опублікував брюссельський кореспондент The Times Бруно Вотерфілд.

Так, найбільше мігрантів – понад 34 тисячі – має прийняти Німеччина. Далі йде Франція з понад 26 тис. Польща повинна буде прийняти понад 10 тис. біженців. Найменшу кількість мігрантів розмістять на Кіпрі та Мальті. При цьому до списку країн, з яких мігрантів висилатимуть для перерозподілу між іншими членами ЄС додали Угорщину (до Італії та Греції). Так, 54 тисячі мігрантів будуть вислані з Угорщини, 66,4 тисячі – з Греції, 39,6 тисяч – з Італії.

У свою чергу, верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Гутерреш закликав країни Євросоюзу прийняти до 200 тис. мігрантів, які прибувають з Сирії, Іраку та Афганістану. Як повідомляє російська служба Бі-Бі-Сі, за словами Гутерреша, країнам ЄС необхідно надавати більше можливостей біженцям, котрі легально прибувають до Європи. Він також закликав Євросоюз виробити єдину стратегію щодо вирішення кризи з мігрантами, а владу Греції, Угорщини та Італії – обладнати центри з прийому та реєстрації біженців.

Тим часом прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що країна повинна захищати свої кордони від напливу мігрантів. За його словами, необхідно чітко виконувати міграційні закони ЄС під час реєстрації тисяч біженців, які прибувають на поїздах в Будапешт. «Реальність така, що Європі загрожує масовий приплив людей, десятки мільйонів людей можуть приїхати в Європу», – зазначив він. «Зараз ми говоримо про сотні тисяч, але в наступному році ми будемо говорити про мільйони і цьому немає кінця», – наголосив Орбан. «Ми можемо раптом зрозуміти, що ми перебуваємо в меншості на нашому власному континенті», – підкреслив угорський прем’єр.

Варто зауважити, що Орбан славиться своїм критичним ставленням до мігрантів. У четвер на спільній прес-конференції з президентом Європарламенту Мартіном Шульцем він заявив, що мігранти є проблемою Німеччини, а не решти країн ЄС. Окрім того Орбан досить неоднозначно сприймається серед європейських лідерів. Так, його реформи у сфері юстиції, засобів масової інформації та економіки засуджували як напад на свободу слова.

Раніше повідомлялося, що президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер запропонує країнам ЄС розподілити 160 тисяч біженців. Водночас кількість мігрантів, які щодня прибувають до кордонів Європи невпинно зростає. Зокрема, кількість мігрантів і біженців, які з початку року перетнули Середземне море, намагаючись дістатися Європи, досягла понад 300 тисяч осіб.

Міністри закордонних справ Німеччини, Італії та Франції виступили за справедливий розподіл мігрантів між країнами-членами Євросоюзу, підписавши звернення, адресоване верховному представнику ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні. Глави МВС та міністри юстиції країн Євросоюзу зберуться на екстрену нараду з питань мігрантів 14 вересня в Брюсселі.

Читайте: Шенген у небезпеці: через проблему біженців Європа може переглянути Дублінські угоди

БЕЗ КОМЕНТАРІВ