Жан-Клод Юнкер
Юнкер розкритикував уряд Греції за егоїзм та популізм

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер розкритикував уряд Греції за «егоїстичну» позицію на переговорах з кредиторами. Зокрема, на прес-конференції в Брюсселі Юнкер заявив, що Греції не слід протиставляти одну демократію решті Європі, пише Українська правда.

«Егоїзм, тактичні ігри, популістські ігри мали місце. На карту поставлені європейський дух солідарності та відповідальності. Гра однієї демократії проти 18 інших – це відношення, не гідне великої грецької нації», – сказав він.

За словами Юнкера, він хотів би, щоб Європа залишалася єдиною. «Ми ніколи не висували ультиматумів. Нашою єдиною метою було і залишається досягнення справедливої та збалансованої угоди», – зазначив він.

За його словами, останні пропозиції кредиторів до грецького уряду не включають урізання пенсій та зарплат. «Це не пакет заходів жорсткої економії. Порівняно з попередньою пропозицією, ми просили на 12 млрд менше економії в найближчі роки», – додав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, банки Греції з понеділка будуть закриті на тиждень. Влада також ввела ліміт на зняття готівки в банкоматах 60 євро в день. Фондова біржа залишиться закритою. У зв’язку з цим скасувано плату за проїзд у громадському транспорті Афін. Тож, жителі міста зможуть безкоштовно їздити у метро, автобусах і тролейбусах.

Як відомо, 30 червня Греція має погасити 1 млрд 600 млн євро боргу перед МВФ, але не має цих коштів і раніше сподівалася отримати їх від кредиторів. Неповернення боргу фактично означатиме дефолт Греції.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ