тюрма
У РФ прихильнику «Правого сектора» дали 2,5 роки умовно за пости в Інтернеті

Прихильникові української партії «Правий сектор» присудили 2,5 роки в’язниці умовно. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Забайкальського краю РФ.

«Петровськ-Забайкальський міський суд розглянув кримінальну справу у відношенні жителя Петровськ-Забайкальського району 18-річного Олексія З. і визнав його винним у вчиненні двох злочинів екстремістського спрямування з використанням мережі Інтернет (ч. 1 ст. 282, ч. 2 ст. 280.1 КК РФ)», – йдеться у повідомленні.

Звинувачення представило суду «докази причетності» підсудного до названих злочинів. «Встановлено, що підсудний на момент скоєння злочинних діянь був активним прихильником націоналістичної ідеології та поділяв погляди екстремістської організації «Правий сектор», забороненої в Російській Федерації», – наголошують у відомстві.

«У січні 2015 року він цілеспрямовано створив на сайті однієї з соціальних мереж тематичну групу й на своїй сторінці, до якої був доступ необмеженої кількості користувачів, розмістив малюнок і підпис до нього, що містять образи за національною ознакою щодо росіян», – заявляє російська прокуратура. На думку звинувачення, «його дії були спрямовані на порушення ненависті й ворожнечі відносно групи осіб за ознаками національності».

«У лютому 2015 року він (звинувачуваний) розмістив на своїй сторінці стилізоване зображення збройного конфлікту й напис, які закликають до насильницьких дій у відношенні всіх, хто схвалює приєднання Криму до Росії. Тим самим підсудний вчинив публічні дії, спрямовані на порушення територіальної цілісності Російської Федерації», – додає прокуратура.

Суд урахував, що підсудний робив свої дії в неповнолітньому віці, тож, засудив Олексія З. до позбавлення волі на строк 2 років 6 місяців умовно, з випробувальним терміном у 2 роки 6 місяців, із додатковим покаранням у вигляді позбавлення права обіймати посади державної й муніципальної служби строком на 1 рік.

Читайте: Учителька з Росії поплатилася батьківським будинком за підтримку Савченко (фото)

Як повідомляв Інформаційний АкцентБібліотеку української літератури в Москві можуть ліквідувати. Про це повідомив адвокат заарештованої директорки закладу Наталії Шаріної Іван Павлов із посиланням на власні джерела. Як відомо, наприкінці жовтня, після обшуків у бібліотеці, директора установи Наталію Шаріну звинуватили в поширенні забороненої літератури й затримали. За версією слідства, Шаріна поширювала визнані екстремістськими книги Дмитра Корчинського.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ