Влад Колесников, який підтримував Україну, наклав на себе руки через конфлікт із оточенням. Кажуть, 2 лютого він мав виїхати до України
Влад Колесников, який підтримував Україну, наклав на себе руки через конфлікт із оточенням. Кажуть, 2 лютого він мав виїхати до України

18-річний росіянин Влад Колесніков, який критикував участь Росії в конфлікті на сході України та анексію Криму РФ, наклав на себе руки, прийнявши смертельну дозу алкоголю і ліків. Цілком очевидно, як припускає журналіст швейцарської газети Neue Zürcher Zeitung Крістіан Вайсфлоґ, молода людина втратила віру в свою боротьбу.

Відомим Колесніков став минулої весни. «Тоді 17-річний Влад, який жив разом зі своїм дідом у підмосковному Подольську, під час візиту до військкомату заявив, що не хоче брати участь у війні проти братів-українців, і ввімкнув на своєму мобільному телефоні гімн України», – нагадує видання.

Після цього співробітники військкомату, як розповів Колесніков в інтерв’ю «Радіо Свобода», діагностували у нього «розлад особистості».

За кілька тижнів Колесніков з’явився в школі у футболці з українським прапором і написом «Поверніть Крим», після чого його побили однокласники, допитали в поліції та виключили зі школи.

Відвернувся від нього, як йдеться далі, і власний дід. В інтерв’ю російській газеті «Комсомольская правда» він розповідав, що останнім часом Влад став більш агресивним, а також про те, що онука «завербували мормони», які, на думку родича, «насправді були американськими агентами і платили Владу». Тож дід відправив Влада до його батька в Жигульовськ, зауваживши, що «провінційне повітря, можливо, виб’є всі дурощі з голови Влада».

Однак і там, за інформацією журналістки Клер Біґґем з «Радіо Вільна Європа», не стало краще: побиття з боку однокласників тривали. Офіцер поліції, за словами хлопця, також заявив йому, що побив би його, якби міг.

На католицьке Різдво Колесніков відправив останнє повідомлення журналістці Біґґем, в якому йшлося, що він прийняв смертельну дозу алкоголю й ліків і, якщо він не повідомить про себе протягом 2-6 днів, його слід вважати мертвим.

Через кілька годин, як додає Neue Zürcher Zeitung, поліція повідомила про смерть Колеснікова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ