Юрій Бутусов, журналіст
Юрій Бутусов, журналіст

Почитав виступ радника президента Юрія Бірюкова, де він переконаний — що треба покарати солдатів 53-й бригади, які заявили про свинські умови життя на полігоні, «за статутом».

Подумав, що якби жило наше суспільство за законом, а армія за статутом — то ніякого Бірюкова у владі не з’явилося би взагалі. І якби жили по закону, то за одну аферу із закупівлею палива у російської компанії «Альянс» — на 5 тисяч гривень за тонну дорожче від ринкових цін, яку він пролобіював, — Бірюков би вже сидів під підозрою в корупції у залі суду.

Я, до речі, вчора нагадав про цю історію західним військовим експертам під час конференції з проблеми парламентського контролю в секторі оборони та безпеки, яка відбувалася у Верховній Раді. Я не чув, щоб кримінальну справу закрили.

Доки на особисту картку радника капали народні пожертвування, його дуже хвилювали інтереси солдатів. А тепер — після переходу на бюджетне фінансування — його турбують інтереси генералів. «Я — порохобот», любить повторювати колишній волонтер, якому з його запитами та інтересами тепер потрібен солідний «дах».

Що ж, влада вона — як «Володар кілець». Для когось це — спокуса, з якою людина бореться, а для когось — «моя зваба», якій людина себе підпорядковує. Адже насправді влада вміє перетворювати на полігонний бруд навіть дуже добре одягнених і забезпечених ділків із затишних кабінетів.

Радник президента Юрій Бірюков вимагає покарати військових 53-ї бригади відповідно до статуту Збройних Сил
Радник президента Юрій Бірюков вимагає покарати військових 53-ї бригади відповідно до статуту Збройних Сил
А це умови, в яких живуть бійці бригади на полігоні Широкий Лан
А це умови, в яких жили бійці бригади на полігоні Широкий Лан

Джерело: Юрий Бутусов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ