Юрій Бутусов, журналіст
Юрій Бутусов, журналіст

«Критерієм нашого прогресу є не збільшення достатку в тих, хто вже має багато, — а те, чи спроможні ми забезпечити тих, хто має занадто мало».

«Ті, хто прагне до встановлення системи управління, базованої на придушенні всіх людських істот групою одноосібних правителів, називають це новим порядком. Але це — не нове і це — не порядок».

Франклін Делано Рузвельт, 32-й президент США. Єдиний, хто був обраний на цей пост чотири рази.

Подивився «Картковий будиночок». Там показали меморіал Рузвельта, де вибиті чотири його цитати — відповідно до кожного президентського терміну. Ось ці дві цитати — мабуть, направду є ключовими для оцінки роботи президента та уряду.

Рузвельт став президентом під час Великої депресії, цілковитого економічного краху та гангстерських воєн, коли Америка була в хаосі. Через 15 років він помер на президентському посту, виконавши проголошені ним великі Цілі — він об’єднав американський народ, Америка зробила один із вирішальних внесків у перемогу в Другій світовій війні та стала наймогутнішою державою світу, країною американської мрії і рівних можливостей. «Новий курс» і «Розмови біля каміна» заспокоїли народ — і показали, куди йде держава.

Думаю, нащадки правильно визначили пріоритети історичної місії справжнього лідера нації. Як шкода, що багато правителів погано вивчають уроки історії. І не розуміють, що час, даний для життя і змін, — занадто короткий, аби витрачати його на задоволення амбіцій.

Усе вже було придумане до нас. Все це вже було колись і десь. Хтось уже відповідав на запитання — як жити, як будувати державу, що важливо і що не важливо. Хтось уже робив помилки, вступав у війни, конфлікти, рятував і відроджував.

Якщо людина одягає собі перстень влади — вона, або прагнучи піднестися, стає великою, піднімаючи за собою націю. Або, надуваючись від марнославства, лускається та летить з висоти в липкий бруд. І бризки обдають кожного, хто йде за нею.

Усе залежить не від слів — а від істинної Мети.

Делано Рузвельт

Джерело: Юрий Бутусов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ