Юрій Бутусов, журналіст
Юрій Бутусов, журналіст

Як «Юра Єнакієвський» намагається зняти з себе міжнародний розшук і дістатися до своїх активів і нерухомості в Європі?

Ось станом на вчора карта розшуку «Інтерполу» на Юрія Іванющенка — він же «Юра Єнакієвський», він же «Юрєц малой». Наразі він залишається у розшуку. Поки залишається.

А ось текст судового рішення судді Дніпровського суду Миколи Чауса на користь «Юри Єнакієвського». Зверніть увагу, як все детально виписано — всі дії влади прописані, щоб миттєво не залишити й сліду про розшук у міжнародній базі.

Досі офіційні органи ніяк не прокоментували рішення судді Чауса — так, ніби він зняв із розшуку якусь пересічну людину, а не праву руку й подільника Віктора Януковича, лідера найбільшого в Україні злочинного угруповання, фіґуранта кримінальної справи про вбивства людей на Майдані. Наче вбивця Вербицького Олексій Чеботарьов діяв без його відома. Наче бандити, які вбили людей на Великій Житомирській 18 лютого, базувалися не в його офісі.

Зняття з розшуку «Юри Єнакієвського» насправді — це найбільший виклик і найбільша ганьба українського правосуддя.

За даними «Цензор.Нет», Іванющенко отримав відмову в штаб-квартирі «Інтерполу» в Ліоні про зняття з розшуку на підставі рішення Дніпровського райсуду Києва. Вердикт про виключення його з бази розшуку має ухвалити відділення «Інтерполу» в складі МВС України. Знімати з розшуку Іванющенка без судових виконавців український «Інтерпол» не збирається.

Сподіваюся, що державна виконавча служба не поспішатиме з виконанням цього рішення.

Генеральна прокуратура готує апеляційну скаргу. Коли її розглядатимуть — тримаємо на контролі. Управління розслідувань щодо Майдану ГПУ підготувало нове рішення про розшук Іванющенка. Після того, як його затвердить суд, рішення Миколи Чауса втратить сенс — і з розшуку «Юру Єнакієвського» не знімуть.

З огляду на обурливе мовчання влади щодо дій Чауса я бачу, що це рішення узгоджене з «дахом» Чауса — народним депутатом із БПП Ігорем Кононенком.

На жаль, Вища кваліфікаційна комісія суддів і Вища рада юстиції також не коментують рішення Миколи Чауса, і це є вельми сумно.

Сподіваюся, коли президент України повернеться з Японії, він дасть оцінку на своїй прес-конференції не лише офшору і статті «Нью-Йорк Таймс», а й діям Чауса та справі Іванющенка. Це цілком співставні для рішень на рівні глави держави проблеми.

Тому й набула такиого резонансу офшорна проблема, що такі питання як розшук Іванющенк підривають довіру до держави взагалі.

Джерело: Юрий Бутусов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ