Юрій Бутусов, журналіст
Юрій Бутусов, журналіст

Туреччина фактично задекларувала готовність вступити у війну в Сирії. Прем’єр-міністр Туреччини на засіданні своєї фракції заявив, що його країна відіб’є наступ російської, іранської та асадівскої армії на сирійське місто Алеппо!

Туреччина, по суті, пояснила, що не дозволить Володимиру Путіну і Башару Асаду провести зачистку північної Сирії. Це означає, що Росія не зможе захопити базові райони повстанців і перекрити шляхи постачання з Туреччини. Це свідчить про те, що Туреччина де-факто вступила у війну в Сирії. А звідси висновок — Росія не зможе домогтися воєнного успіху, оскільки військовий потенціал Туреччини на Близькому Сході у багато разів перевищує можливості російських Збройних сил.

Це означає, що війна в Сірііі вступає в нову фазу. І Росія вже не зможе ні вийти з цієї війни — не визнавши своєї поразки, ні розгромити з повітря повстанців. Турецька авіація здатна знести все російське угруповання на авіабазі Хмеймім одним заходом.

Мій прогноз: Путін, зрозуміло, припинить бомбардування Алеппо та прилеглих територій. Якщо цього не станеться — турки зіб’ють ще кілька літаків. Але перестрілки на лінії фронту та атаки іранських і асадівських загонів будуть продовжені. Постараються «відтиснути» територію. Турки введуть регулярні війська лише в разі подальшого просування супротивника на Алеппо. Однак військова допомога повстанцям буде посилена.

Таким чином Росія втягнулася у новий виток війни в Сирії, що вимагатиме від Путіна додаткових високих витрат на продовження війни. Це вигідно для України. Після цього кроку казати про масштабне вторгнення в Україну можна, але сил у Москви відразу на дві локальні війни немає.

Наше завдання — блокувати повністю Придністров’я з боку України, щоби посилити проблеми Путіна з утримання його військових баз.

А також провести реформи армії: створити професійні сухопутні війська, щоби путінським бандам на Донбасі протистояли добірні піхотні частини  — здатні дати по зубах і збільшити кількість вантажу 200 для російського командування.

Режим Путіна на тлі падіння економіки, рекордних скорочень валютних резервів і рекордної інфляції втягується в пряме військове протистояння з блоком НАТО.

Цим Путін значно прискорює обвалення свого карткового будиночка. І спрощує Україні завдання побудови ефективної держави та боєздатної системи оборони.

Ніякої Третьої світової війни не буде. Чи ж даремно кремлівська ОЗУ всі свої гроші й резерви РФ зберігає на Заході, живе на Заході та своїх дітей навчає і утримує на Заході?

Джерело: Юрій Бутусов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ