Юрій Бутусов, журналіст
Юрій Бутусов, журналіст

Сьогодні з’їзд Блоку Петра Порошенка завдав серйозного удару по парламентаризму та демократії в Україні. З’їзд ухвалив рішення про позбавлення депутатських мандатів народних депутатів Єгора Фірсова та Миколи Томенка, обраних за партійним списком.

Прецедентів позбавлення мандата народного депутата за рішенням з’їзду всупереч волі депутата в Україні ще не було.

І ось чому. Голосуючи за партійний список, виборці голосують не просто за бренд і назву партії, не просто за першу п’ятірку — а за кожного депутата в партійному списку. Кожне ім’я вносить свій вклад в результат голосування. Кожен додає голосів. І позбавляти повноважень депутата означає, що тоді треба визнати, що ті, хто за цього депутата голосував, — обдурені, їхні інтереси порушені.

Депутати — це не речі. Вони не належать партії. Депутат дає присягу народу України! Дивно, що з’їзд БПП не знає цих прописних істин…

Єгор Фірсов — єдиний депутат Верховної Ради, який у квітні-травні 2014 року сам, без зброї, агітував проти референдуму «ДНР» і відновлював українську владу в західних районах Донецької області.

Я з ним познайомився в травні 2014-го — він привіз у Дніпро українських патріотів, які запитували дві речі: «Дайте зброю і чи будуть введені війська та добровольці?».

На фото Єгор в Донецькій області в червні 2014-го. Інших депутатів БПП там у той час не було — працювали з виборцями в безпечніших районах.

Єгор, без сумніву, вніс серйозний вклад у партійний результат БПП на виборах.

Якщо Вищий адміністративний суд схвалить неконституційне рішення з’їзду БПП, то буде убита самостійність і незалежність народних депутатів від партійного керівництва. Будь-яка людина з власною думкою, незручна для партійної більшості, тепер у будь-який момент може бути викинута з парламенту, якщо думка власників партійної більшості її не влаштовуватиме.

І ще. Якщо суд позбавить мандата Фірсова, то хто буде наступним?

У такому разі не можна скасовувати мажоритарну систему — бо диктатура партійних босів знищить в Україні парламентаризм.

Єгор Фірсов

Джерело: Юрий Бутусов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ