Юрій Бутусов, журналіст
Юрій Бутусов, журналіст

Ще один ключовий підозрюваний, співучасник злочинів Захарченка та Чеботарьова проти Майдану, звільнений під домашній арешт. Чи сховається він так само, як зник Триндюк?

Сьогодні вночі суддя Святошинського районного суду Вікторія Жмуть звільнила з-під варти Романа Заворотного —  довірену особу ватажка кримінального угруповання «Чеби» — Олексія Чеботарьова, одного з організаторів вбивств Небесної сотні та викрадень людей на Майдані.

Заворотний — один із ключових підозрюваних у справі про злочини проти Майдану. Він був затриманий співробітниками карного розшуку МВС під керівництвом Володимира Остапенка.

Чеботарьов, «Чеба», був лідером банди, яка виконувала кримінальні доручення «сім’ї» Віктора Януковича і міністра МВС Віталія Захарченка.

Чому Заворотного треба негайно повернути до СІЗО? Бо в 2014-му році суд уже випустив під домашній арешт іншого члена ОЗУ «Чеби» — і він сховався від правосуддя.

Карний розшук МВС розкрив вбивство Юрія Вербицького та викрадення Ігоря Луценка в січні 2014-го. Було встановлено все коло учасників злочину — це банда Чеботарьова, яка діяла спільно зі співробітниками УБОЗ міста Києва. Сищикам вдалося затримати одного з бандитів — Триндюка. Його покази підтвердили всі зібрані докази та факти. Однак суд випустив Триндюка під домашній арешт — і незабаром після цього він безслідно зник. Чи то поїхав, чи його викрали та ліквідували. Підозрюваний, який мав виступити на процесі, зник.

І ось тепер другий член банди Чеботарьова — значно впливовіший, ніж Триндюк, — також відпущений під домашній арешт. Триндюк був водієм. А Заворотний найближчим підручним «Чеби».

Роман Заворотний — колишній співробітник «Беркута», який перейшов на «роботу» в банду для взаємодії з правоохоронними органами. В ніч з 20 на 21 лютого 2014-го саме Заворотному Чеботарьов поставив найважливіше завдання — таємно отримати на складі МВС 408 автоматів і 90 тисяч патронів та перевезти їх для роздачі бандитам, яких Чеботарьов і «Юра Єнакієвський» — кримінальний авторитет Юрій Іванющенко — зібрали з метою участі в операції, підготовленої Віктором Януковичем для розгону Майдану.

Штаб Януковича розраховував атакувати Майдан, і зброю бандитам роздали з цією метою. Тоді ще ніхто не знав, що 21-го Янукович злякається, і втече з Києва. Атака Майдану була зірвана.

Саме Заворотний є тією ниточкою, яка дає змогу довести — що бандити діяли за наказом керівництва МВС і штабу Януковича. Саме в цьому його важливість — доказ причетності керівництва МВС дозволяє засудити їх за організацію бійні та загибель людей. І оголосити Віктора Януковича та Олександра Захарченка в міжнародний розшук за вбивства.

Із 408 автоматів було виявлено не більше десятка. Інші розійшлися по руках у  бандитському світі, й за їх використання було скоєно чимало злочинів. Ці автомати стріляли.

І ось цю ниточку вирішили розірвати корумповані судді. Відповідальність за звільнення Заворотного несуть керівництво Апеляційного суду міста Києва та Святошинського районного суду. І особисто суддя Вікторія Жмуть. Це реальні співучасники злочинів, яким плювати на розслідування і на наслідки своїх дій.

Якщо негайно керівництво країни не вживе заходів щодо затримання Заворотного, то велика ймовірність — що він також зникне, як і інший бандит Чеботарьова — Триндюк.

Очевидно, що «сім’я» старанно зачищає всіх, хто може дати покази. Сподіваюся, держава вживе необхідних заходів. Судді повинні нарешті самі залучатися до відповідальності за корупцію, а Заворотний має бути взятий під варту.

Тяжко уявити, якої шкоди репутації держава завдасть його зникнення з-під домашнього арешту тепер, після такого широкого резонансу та залучення уваги людей.

Розстріл Майдану

Джерело: Юрий Бутусов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ