Юрій Касьянов: Для чого Україні потрібні «горлопани»?

Юрій Касьянов
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Шановний Карл Волох написав, що його «дратують висловлювання багатьох занадто революційних коментаторів», «горлопанів», на зразок мене, які не бачать позитивних змін в країні. Мовляв, влада тепер інша – вона не краде централізовано, і не грабує відкрито, і це є величезне, мало не фантастичне досягнення.

Дійсно, позитивні зміни є. Свобода слова вільніша, ніж за часів колишнього режиму; національну самосвідомість ніхто не забороняє; вишиванка стала трендом; з’явилася армія; і знову ж – нова поліція … І, власне кажучи, все.

Прокуратура не змінилася; судова система колишня; корупція колишня; економічна реформа не проведена; оборонна реформа не проведена; як і раніше, всім заправляють олігархічні клани через кишенькові партії та псевдодемократичні вибори. І, так, в рази збільшився державний борг – але це навряд чи плюс.

Суспільна свідомість розкололося надвоє – для одних склянка наполовину порожня, для інших – наполовину повна. Задоволені нинішньою ситуацією, як правило, ті, хто непогано влаштувався, влився в ряди, і знайшов своє тепле місце. Незадоволена швидкістю перетворень країни і вектором розвитку пасіонарна частина суспільства – ті, хто першим вийшов на Майдан, відправився воювати, всіляко підтримує армію та проблиски реформ.

Ситуація абсолютно нормальна, і просто стандартна – активна частина суспільства тисне на владу, і формує революційну суспільну свідомість, яка може обернутися новим Майданом, якщо влада абсолютно збанкрутує. Пасивна – звинувачує пасіонаріїв в «зраді», живе звичним ситим життям, і одягає вишиванки на свята.

Таким, як Карл Волох, слід знати, що якби не постійний тиск пасіонаріїв, якби не «горлопани», які так його дратують, навіть таким, як він, сьогодні не жилося б добре в Україні.

Джерело: Юрій Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ