Юрій Касьянов
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Шановний Карл Волох написав, що його «дратують висловлювання багатьох занадто революційних коментаторів», «горлопанів», на зразок мене, які не бачать позитивних змін в країні. Мовляв, влада тепер інша – вона не краде централізовано, і не грабує відкрито, і це є величезне, мало не фантастичне досягнення.

Дійсно, позитивні зміни є. Свобода слова вільніша, ніж за часів колишнього режиму; національну самосвідомість ніхто не забороняє; вишиванка стала трендом; з’явилася армія; і знову ж – нова поліція … І, власне кажучи, все.

Прокуратура не змінилася; судова система колишня; корупція колишня; економічна реформа не проведена; оборонна реформа не проведена; як і раніше, всім заправляють олігархічні клани через кишенькові партії та псевдодемократичні вибори. І, так, в рази збільшився державний борг – але це навряд чи плюс.

Суспільна свідомість розкололося надвоє – для одних склянка наполовину порожня, для інших – наполовину повна. Задоволені нинішньою ситуацією, як правило, ті, хто непогано влаштувався, влився в ряди, і знайшов своє тепле місце. Незадоволена швидкістю перетворень країни і вектором розвитку пасіонарна частина суспільства – ті, хто першим вийшов на Майдан, відправився воювати, всіляко підтримує армію та проблиски реформ.

Ситуація абсолютно нормальна, і просто стандартна – активна частина суспільства тисне на владу, і формує революційну суспільну свідомість, яка може обернутися новим Майданом, якщо влада абсолютно збанкрутує. Пасивна – звинувачує пасіонаріїв в «зраді», живе звичним ситим життям, і одягає вишиванки на свята.

Таким, як Карл Волох, слід знати, що якби не постійний тиск пасіонаріїв, якби не «горлопани», які так його дратують, навіть таким, як він, сьогодні не жилося б добре в Україні.

Джерело: Юрій Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ