Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Широкомасштабний наступ з боку Росії – з масованим застосуванням регулярних підрозділів російської армії та авіації – навряд чи можливий. Росія до військової інтервенції не готова; і ця інтервенція не відповідає їй політичній меті – «мирному» поверненню України до складу відроджуваної Російської імперії.

У той же час, висока ймовірність відновлення масштабних бойових дій на Донбасі до середини жовтня, поки це дозволяє суха погода. Росія може спробувати силами українських колабораціоністів влаштувати «нове Дебальцеве» – завдати раптового удару, оточити одне з наших угруповань, щоби деморалізувати армію і посіяти паніку в країні.

Що робити в цьому випадку? Наступати. Якщо противник спробує двома ударами – від Первомайська та Ясинуватої – оточити Бахмут і вийти до Слов’янська, треба негайно створювати загони самооборони з патріотів Харкова, Дніпропетровська, інших найближчих міст, озброювати їх і разом з частинами Нацгвардії й терроборони перешкоджати подальшому просуванню сепаратистів. Всі інші боєздатні та мобільні підрозділи ЗСУ повинні рухатися вперед, обходячи противника з флангів, займаючи спорожнілі міста на окупованій території, перерізаючи шляхи постачання для атакуючиху груповань.

Досвід показує, що у ворога недостатньо сил для війни на всій лінії фронту. Коли противник блокував Дебальцеве, він мобілізував для цього всі ресурси – Горлівка, Первомайськ, Брянка, Стаханов, Луганськ і навіть Донецьк були практично вільними від сепаратистів. І якби ми тоді пішли вперед, війна могла б вже закінчиться…

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ