Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

30 травня перший заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Михайло Коваль заявив, що російські війська на Донбасі готуються до відновлення активних наступальних дій. Їх мета, на його думку, – «вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей та створення сухопутного коридору в Крим».

Гордон запитав, що я думаю з цього приводу. Я відповів:

«Я думаю, що ці заяви робляться для того, щоби показати досить критичну обстановку на сході нашим західним партнерам, щоби донести їм позицію керівництва країни про неможливість виконання Мінських угод в повному обсязі. Щоби вони ставилися до цього з розумінням. Це з одного боку. З іншого – таким чином готується громадська думка щодо можливого негативного розвитку подій на Донбасі.

Звичайно, Росія має всі можливості пробити «коридор» до Криму в будь-який момент. З військової точки зору це може трапитися в будь-який момент, адже у супротивника досить сил і засобів для виконання таких завдань. Але в рамках гібридної війни Путін зараз навряд чи на це піде. Йому набагато вигідніше підірвати стабільність існуючої політичної та економічної системи, створивши в Україні цю ракову пухлину у вигляді «ДНР / ЛНР», що за собою потягне деструктивні процеси в сусідніх областях за принципом доміно. Сепаратисти активізуються в Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Харківській областях. Тобто, Кремль доб’ється того ж самого набагато більш дешевими засобами.

Сьогодні активізацією бойових дій в зоні АТО противник має дві мети: вивести наші війська з рівноваги, спровокувати у відповідь дії на обстріли з житлових кварталів, щоби звинуватити Україну в порушенні Мінських угод, в загибелі мирних жителів. І друге завдання (або навіть перше за значенням) – чинити тиск на наше військово-політичне керівництво, на президента, таким чином підштовхуючи їх до ухвлення непопулярних в Україні рішень, яких домагається Москва. Це особливий статус, вибори і амністія бойовиків».

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ