Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

У Туреччині тривають масштабні чистки. Чиновникам заборонили залишати країну. А тим, хто перебуває у відпустці, наказали повернутися. Після спроби військового перевороту звільнені 30 губернаторів провінцій. 47 керівників районів, 7899 поліцейських, 614 співробітників жандармерії. Понад три тисячі військовослужбовців заарештовані, зокрема, 50 генералів і адміралів. Ще сотні офіцерів перебувають під слідством.

Ердоґан назвав невдалий путч «подарунком Аллаха», і він ним користується сповна для розправи з незгодними. Якщо принижена, ображена армія (і обезголовлена до того ж) не наважиться на повторний заколот проти ісламістів, османи переможуть на довгі роки… Для Туреччини настають не найкращі часи.

Це, здається, зрозуміло вже всім. Або майже всім. Я про інше: Ердоґан чинить правильно – за логікою переможця і керуючись горезвісною «революційною доцільністю». Він розуміє, що той, хто сильніший та більш рішучий – той і правий. Той і переможець.

Жодні серйозні зміни в суспільстві – як зі знаком «плюс», так і зі знаком «мінус» – не можна провести без кардинальної зміни старої системи. Не можна «міняти систему зсередини» – її треба ламати, підривати, звільняти незгодних і призначати адептів нової ери… Так – через ломку, кров і біль – йшла Велика Французька революція. Так чинив Ататюрк.

Тепер Ердоґан знищує спадщину Кемаля. Це – зі знаком «мінус». Ми в 2014-му не зробили нічого – зі знаком «плюс» – для знищення спадщини Януковича, Партії регіонів і всієї олігархічно-кланової системи. Нікого не заарештували. Нікого не вигнали. Не судили… Ми не перемогли. І тепер система знищує нас самих.

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ