Юрій Касьянов
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Гроші не пахнуть. Особливо не пахнуть гроші у великих кількостях. Ось ви, напевно, думаєте, що Юлія Володимирівна краща за Януковича; Азаров – кращий за Віктора Федоровича; Яценюк – за Тимошенко, а Гройсман – взагалі найкращий. Але стос документів, що лежать на моєму столі, свідчить про те, що від перестановки прізвищ в цьому харчовому ланцюжку майже нічого не змінюється для держави, для нас і з вами.

У 2009 році ЮВТ підписала розпорядження Кабміну № 1465-р про передачу в 2010 році частини лісів Міноборони Державному комітету лісового господарства.

У 2010-му нібито президент Янукович вводить в дію рішення РНБО, яке, зокрема, вимагає безумовного виконання рішення Кабміну № 1465-р.

У 2013 році дідусь Азаров одноосібно видає розпорядження Кабінету міністрів № 773-р, згідно з яким десять лісових господарств Міноборони передаються Державному агентству лісових ресурсів як цілісні майнові комплекси.

1101Підсумок – у військового відомства рішеннями Тимошенко, Януковича і Азарова відібрали ліс, де розташовані військові полігони, захищені командні пункти, ракетні бази ППО, склади боєприпасів, військові частини…

55Стратегічний ліс, який в разі війни повинен використовуватися, як база партизанського руху, як джерело будматеріалів для облаштування оборонних позицій, відновлення зруйнованих мостів, будівництва тимчасового житла, як джерело твердого палива ось уже два з половиною роки вирубується і розпродається. При цьому для власних потреб Міноборони дрова привозять з решти лісових господарств в західних регіонах країни, що призводить до збільшення вартості дров за рахунок транспортних витрат з 21 до 800 грн. за кубічний метр!

2Я неодноразово писав про бездумну вирубку лісу на території Ржищівського військового лісгоспу, який «обслуговує» полігони «Старе» і «Дівички». Приводив фото і відеодокази.

Серед документів, які до мене потрапили, є звернення міністрів оборони Коваля, Гелетея, Полторака до прем’єр-міністра Яценюка з проханням повернути ліси Міністерству оборони. Є звернення голови парламентського комітету з оборони Пашинського до секретаря РНБО Турчинова з тим самим проханням … І, нарешті, є абсолютно свіже звернення головного військового прокурора Матіоса…

34Однак, Державне агентство лісових ресурсів категорично відмовляється повертати стратегічні оборонні ліси. Ще б пак! Це ж сотні мільйонів доларів чудової деревини, які отримані «на халяву». Годуються тут, безумовно, і військові начальнички, які формально дають дозвіл на вирубку лісу. Вистачає всім. Гроші не пахнуть.

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ