Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Якщо парламент під тиском президента ухвалить зміни до Конституції, дарує колабораціоністам амністію, легалізує їх через «вибори» на окупованих територіях – це призведе до появи на здоровій частині України ракової пухлини повзучої російської агресії.

Неможливо навіть уявити, що відчуватимуть, говоритимуть солдати на передовій, які раптом перетворяться з героїчних захисників в звичайних карателів і жандармів.

Деморалізація армії, розгубленість суспільства, радикалізація пасіонаріїв, репресії проти незгодних, політична дестабілізація, втеча капіталу з країни, еміграція тих, хто ще може поїхати.

Пухлина неминуче почне розростатися – якщо одним можна, чому іншим не можна? Запоріжжя, Дніпро, Миколаїв, Одеса, Харків… Прихильники «русского міра», натхненні перемогою «ДНР/ЛНР», почнуть піднімати голови всюди, адже їх підігріватиме російська імперська пропаганда. Обіцянка високих зарплат і пенсій, горезвісна імперська стабільність і рудиментарна совкова «велич» можуть вивести на вулиці десятки тисяч людей навіть в Києві…

Можна очікувати повторної спроби захоплення сепаратистами влади в східних регіонах і появи «російського пояса» з де-факто окупованих областей на сході країни, де російський експедиційний корпус отримає офіційний статус «миротворців», запрошених місцевими органами влади.

Російська окупація Сходу під прапором сепаратизму неминуче викличе зворотну захисну реакцію на заході країни, аж до спроби відокремитися від решти зараженої частини України по берегу Дніпра або по лінії Коростень – Житомир – Вінниця.

Беззаконня стане нормою, країна перетвориться на Сомалі, Київ – на Могадішо. Формально і президент, і уряд, і Рада можуть залишитися на своїх місцях, нібито при владі, якщо їх не попросять на вихід сильніші гравці (які поки не спостерігаються), але реальна влада Києва буде зачинена в межах Київської області.

Навряд чи Росія забере собі знекровлений війною Схід, напханий зброєю, людьми, які звикли вбивати, і пропутінськими любителями великодержавної халяви. Другий «з’їзд» регіоналів у Сєвєродонецьку в ультимативній формі запропонує країні «реальний план виходу з кризи» і Медведчука в якості прем’єра. Аргументи «за» – завершення війни, наведення залізного порядку, робота, зарплати, пенсії, «стабільність» в союзі з Росією. Федералізація по лінії Коростень – Житомир – Вінниця. Якщо Захід країни не згоден, його можуть відпустити …

P.S. Крайнощі апокаліптичного сценарію дозволяють рельєфно побачити ризики тих чи інших рішень. Звичайно, все може бути зовсім по-іншому, адже нашу особисту волю ніхто жодним парламентським рішенням скасувати не має сил. Тому продовжуємо старанно чистити кулемет…

План Б… Далі буде.

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ